Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Elmondanátok őszintén a...

Elmondanátok őszintén a véleményeteket?

Figyelt kérdés
Felvettek hozzánk egy embert, én dolgoztam már vele régebben. Mielőtt idejött kérdezték, hogy milyen, se jót se rosszat nem mondtam inkább. Eddig annyira szorosan nem is függött össze a munkánk. Most viszont ketten vagyunk. Engem kicsit zavar a munkamorálja, konkrétan: kb óránként jár ki cigizni-kávézni 20-25 percekre. Több dolgot nem tud megoldani, pedig régóta van hasonló munkakörben, és olyankor nekem passzolja át a munkát. Múltkor valamit azért nem csinált meg, mert éppen nem oda volt belépve a gépen, és rám hagyta (én se oda voltam épp belépve, nekem is ugyanannyi volt megtenni, mint neki lett volna). Én látom ezeket csak, és nem tudom, ha rákérdez majd a főnök, hogy mi a véleményem róla, akkor mit mondjak..? Nem akarok a háta mögött rosszat mondani róla, dehát dicsérni se akarom.. Mit tennétek?
2020. nov. 3. 18:36
 1/8 anonim ***** válasza:

Náljnk szoktak hivatalos véleményeket kerni alvállalkozokkal vagy könyvelö cègekkel külsös bérszámfejtökkel kapcsolatban ès iràsban.


Szempontok a reagálàsi idejük, problemamegoldásuk, hibaszázalékok, azok következményeinek sulya, felelösségvállalàsi szandékuk meglète meg nem lète, esetleg hangnem stb


En korrektül leirom a jot es rosszat racionalisan bizonyitekokkal együtt alatamasztva mindent.


De sztem teljesen felesleges es csak protokoll mert mindig csak kirugás ill szerzödesbontàs elött kernek csak ilyet talan 30.számu porosodo mellékletnek



A nem hivatalosan bekért veleményezés szerintem megtagadhato.

2020. nov. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nálunk ez lazábban működik, a főnökkel is szinte baráti a viszonyom, tehát nem hivatalos emailt fog küldeni, hanem megkérdezi majd mi a véleményem.
2020. nov. 3. 18:58
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem nyitod ki a szád, fogadd el a velejáróját a dolognak.
2020. nov. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Oké, de azért kérdezem, mert később nem együtt fogunk dolgozni, tehát engem annyira nem fog érinteni az ő munkája, viszont lehet, hogy a főnöknek tudni kéne, hogy milyen..? Mindegy, nem mondok konkrétan se jót, se rosszat, majd kiderül magától, ha nem felel meg..
2020. nov. 3. 19:12
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"Mindegy, nem mondok konkrétan se jót, se rosszat, majd kiderül magától, ha nem felel meg.."


Ha már kiírtad a kérdést, akkor ezek szerint mégse mindegy, mert már az elején gondjaid vannak vele. Magától nem fog kiderülni és megoldódni a dolog, csak annál jobban fogsz szenvedni később. Írtad, hogy rendes a főnököd, 2 felnőtt embernek aztán végképp tudnia kell ezt megbeszélni. Lelkis kérdést sem kell ebből csinálni, egyszerűen a kolléga nem hozza a várt teljesítményt, az, hogy végül összekapja-e magát vagy sem, legyen az ő dolga, ne te szenvedj helyette.

2020. nov. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Legközelebb kultúráltan megemlítheted, hogy szerinted túl sokat jár ki cigizni hosszabb időre és mivel együtt dolgoztok így rálátsz arra is, hogy a munkája se a legkiemelkedőbb, sokszor neked kell helyrehoznod ezt azt helyette. Tök nyugodtan mondd meg, ne legyél szívbajos. Hidd el ha hagyod magad, legközelebb lehet majd ő fog téged jelenteni ráadásul jogtalanul. Vigyázni kell az ilyen sunyi alakokkal.
2020. nov. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Egykori vezetőként azt tanácsolom, hogy mondd el az igazat, csakis az igazat.

Pl. úgy, ahogy a #6 írta, azaz, ahogyan a kérdésedben leírtad.

Gondolj bele: Te most neutrális leszel. Idővel meg kisül, hogy már akkor is munkakerülő volt, amikor vele dolgoztál, tehát tudnod kellett erről, mégsem mondtad el a főnöködnek (aki emiatt még rád is megorrolhat és Te is mehetsz...).

2020. nov. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat
2020. nov. 4. 09:22

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!