Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Visszajön szerintetek a...

Visszajön szerintetek a 2000-es évek pökhendi hozzáállása?

Figyelt kérdés

Ha még emlékeztek, akkoriban kuss volt a neved és "ezren vártak a helyedre" ha valami nem tetszett a munkahelyeddel kapcsolatban vagy épp kifejezted a túlóra kifizetésének igényét (vagy sokszor egyáltalán a fizetésedét), netán te voltál valamelyik nevesincs, élettelen alvezetőnek a szálka a szemében, akit állandóan fúrt és rugdosott, és amire a többi vezető tett magasról.


Mint munkavállaló, nyilván jó volt hogy nem voltál annyira kiszolgáltatott az elmúlt években és válthattál ha egy ilyen mérgező helyen találtad magad, a koronavírus viszont ennek is keményen bemutathat. Visszatérhet az állandó rettegés és szorongás, miután újra azt csinálhatnak veled amit akarnak? Sokan örülnek ha egyáltalán találnak munkát, nemhogy még ellentmondjanak a túlórázásnak vagy a kisebb fizetéseknek.


Ráadásul a multik mindent tarolni fognak, hisz ők tudják átvészelni a nehezebb időszakot, amiknek eddig is óriási hatalmuk volt. A kkv-k folyamatos hullásával és meg nem álló halálával így tovább szűkülnek az opciók.


2020. nov. 10. 20:07
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A multik is nagyon keményen megérzik a járványt. És ha valakit kirúgnak az valószínű nem azért lesz mert ezer másik jelölt közül akarnak felvenni valakit hanem mert nem tudja a cég kigazdálkodni a fizetését. Vagyis leépítik a létszámot és az így megüresedett feladatokat szétosztják a maradék alkalmazott között.
2020. nov. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem mindig is ez volt, a magyar egy rettentően szervilis nép. Amíg ebben nincs változás, amíg nem állnak sarkukra egyöntetűen a munkáltatói visszaélések ellen, addig ingyen csicskák maradnak, semmi más.
2020. nov. 11. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
visszajön? el se ment. én még sose találkoztam más hozzáállással csak azzal hogy kussolj és örülj hohy helyed van. és tényleg örülhettem mindig is ha akár egy minimálbéres helyem is volt
2020. nov. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!