Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan kéne kezelnem az...

Hogyan kéne kezelnem az értelmileg sérült embereket? Sajnos megutáltam őket. (hosszú leírás)

Figyelt kérdés

Meglepően sokszor fordult elő, hogy napi kapcsolatba kerültem enyhén fogyatékkal élőkkel. Korábban az integrált oktatásnak hála, de a munka világában sem kerültek el.


Amikor egy ilyen személy bekerült az adott közösségbe, ahol épp én is voltam, rendszerint tapasztaltam a következőt: A baráti klikkek bezártak. Tudatosan kerülték a sérült társunkat. Ami engem illet, nehezen barátkozó, magányos farkas típus vagyok. Gyakran látni egyedül, ezért szinte minden eddigi esetben odajöttek hozzám. (4X éltem meg ezt 4 különböző emberrel és 3 különböző közösségben)


Nehezen mondok nemet, így akaratlanul váltam a segítőjükké, holott semmilyen adottságom nincs ehhez. Türelmetlen vagyok. Nem szeretem, ha sokat beszélnek hozzám, de valamiért mind a négy enyhe értelmi fogyatékos szeretett karattyolni. Sokszor emeltem fel a hangom, vagy bántottam meg őket, mégis mindig visszarepültek hozzám, mert senki mást nem tudtak rávenni, hogy segítsen nekik.


Személyes véleményem, hogy túl könnyelműen mondják ki valakiről, hogy még alkalmas egy átlagos oktatási intézményre/ munkahelyre. Tudom, hogy a szüleiknek felüdülés azt hallani, hogy a sérült gyerekük képes arra, amire egy egészséges, de a valóság más. Segítség nélkül nem képesek rá és az iskolák képtelenek (voltak, amikor én jártam) egy segítő szakembert delegálni melléjük.


Most a munkahelyen ismét rámtapadt egy ilyen, pedig azt hittem hogy az iskolával ennek vége. Ő nem tudja, hogy három hozzá hasonló már leszívott minden téren. A történet ugyanaz, csak most még türelmetlenebb vagyok. Ha leírnám, hogy munka közben milyen jelzőkkel gondolok rá, kitiltana a gyakori. A munka során csoportosan (is) felelünk a tevékenységünkért. Gyakorlatilag fél szemem rajta, ha el akarom kerülni a kollektív le... . Ez kimerítő. Mint már említettem, ő is imád karattyolni és ezzel az őrületbe kerget. Néha nagyon gonosz gondolataim vannak vele kapcsolatban. Üvöltenék, ha nem félnék hogy utána engem rúgnak ki. Ritkán káromkodok, de ha megteszem, idiótán vihog, élvezi a műsort. Bocsássa meg a világ, ilyenkor felrúgnám legszívesebben. Idegesít, hogy egyformán keresünk.


(Legnagyobb félelmem ezek után hogy egyszer talán nekem is sérült gyerekem születik.)



#fogyatékosság #integrált oktatás
2020. nov. 12. 02:00
 1/6 anonim ***** válasza:
88%

Ha teheted, vegyél fel egy fülest és hallgass zenét.

Amúgy, átérzem a helyzetet. Nálam munka közben jött ez elő. Elvileg csak 1 ember értelmi sérült, de még jó páran szintén ezen a szinten mozognak. Jönnek és pofáznak.

2020. nov. 12. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Akkor bevonzod öket :D


Probalj arra fokuszalni mi az amit akarsz es azt kepzeld el jo érzèssel pl hogy zavartalanul mosolyogva dolgozol minden happy.

Amig arra fokuszalsz mit NEM akarsz, azt is fogod bevonzani

2020. nov. 12. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
95%
Rossz módszerrel kezeled őket. Nem kiabálni szidni vagy ignorálni kell, hanem normálisan, őszintén megmondani, hogy terhes neked a társasága, hagyjon békén. Ha nincs foganatja, a főnöknek szólsz, hogy nem hagynak dolgozni.
2020. nov. 12. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Hát nem tudom nálunk is rengeteg fogyatékos dolgozott a cégnél de engem sosem zavartak.Tényleg jó sok hülyeséget tudtak összehordani meg csinálni de végülis többségüknek nagyobb a szíve mint az átlagos munkásoké.Úgy hogy én mindig jókat nevettem velük :) mikor már nagyon zavartak akkor mondtam nekik hogy most ne haragudjanak de koncentrálnom kell vagy nem érek rá beszélgetni.Megértették.
2020. nov. 13. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Girlll3 ***** válasza:
Ti hol dolgoztok, hogy értelmileg sérült kollégáitok vannak?
2020. nov. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
csak egy van itt. amúgy nem akarom leírni hol vagyunk mert úgy felismerhető lennék ha idetalál egy kollégám.
2020. nov. 22. 00:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!