Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy biztosíthatnám burkoltan...

Hogy biztosíthatnám burkoltan a munkaadóimat arról, hogy nem kell tartaniuk attól, hogy valaha lebabázok?

Figyelt kérdés

Tudom, hivatalosan rá sem kérdezhetnek az ilyesmire interjún, hivatalosan nem is tehetnek különbséget ez alapján, de mégis csak kecsegtetőbb egy olyasvalaki, akinél akkor sem áll fenn a munkahely hanyagolásának a veszélye, ha nem férfi. Így viszont, hogy tabu lett a téma, külön szívás, mert csak a spekuláció marad és ha az ember fiatal nő, az az alapfeltevés, hogy mi van, ha mégis elkezd szülni, főleg most, hogy a 100%-os csed meg az összes nyalóka kedvezmény is nekik kedvez, gyakran mások rovására. Érthető, ha félve vesznek fel egy fiatal nőt manapság...


Viszont szeretném némileg biztosítani magam az ilyesmivel szemben. Nem nyíltan, csak úgy, hogy sejthető legyen, hogy rám nem ez a sors vár. A végzettségeim és az egyéb eredményeim is ebbe az irányba mutatnak (ki tenné tönkre az induló karrierjét ilyesmivel 8 év felsőoktatás után?), de kíváncsi vagyok, mit tudnék még tenni, hogy ne legyek kiszórva azért, mert ilyeneket feltételeznek rólam.


2020. nov. 13. 02:57
 1/6 anonim ***** válasza:
76%

Hát ha szóba kerül mond meg ennyi. De minek ezt előre jelezni. Ha nekik nem gond ha elmész szülni akkor nem fognak érdeklődni sem ez iránt. Ha meg igen akkor megmondod.


Szerintem elég fura lenne ezt bárhogy is közölni hogy én amúgy nem akarok gyereket. Amúgy ez nem mindenhol van így.


Ahová felvettek ott szóba jött a család és miegymás pontosan tudják hogy én szeretnék gyerekeket. Mégis felvettek mert látták a tanulmányaimat és az eddig elért eredményeimet. Megmondom őszintén nem is szívesen dolgoznék ilyen helyen ahol ne tolerálnak az ember magán életét.


27N

2020. nov. 13. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Beviszed nekik egy masnival átkötött dobozba csomagolva a kivetetett méhedet. Burkolt, és biztosíték is egyben!
2020. nov. 13. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Burkoltan szokták megkérdezni. Burkoltan szoktam válaszolni.

Pl. Megkérdezték milyen terveim vannak az elkövetkezendő 5 évben. Elmondtam a terveimet amiből nem jutnak olyan következtetésre hogy én babázni szeretnék.

2020. nov. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ahogy a hármas is mondja, én is azt tapasztaltam, hogy ilyen jellegű kérdés szokott lenni, ebbe simán bele lehet fogalmazni, hogy karrierista vagy és eszed ágában sincs ezt családra cserélni.
2020. nov. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Amúgy úgyse fogja senki elhinni neked, hogy nem akarsz gyereket. Vagyis lehet, hogy elhiszik, hogy most nem akarsz, de bennük lesz, hogy meggondolodg magad.


Ha ez problémát jelentene, be sem hívnának. Tudják, hogy úgyse fogja senki azt mondani, hogy babát akar.

2020. nov. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az 5. válaszolónak van igaza, nem fogják elhinni. Nem csak a munkaadók, hanem senki, magánjellegű ismerősök és rokonok sem. Ha nyíltan nem is mondják ki (bár azt is sokan megteszik), akkor is azt fogják gondolni, hogy majd ahogy idősödsz, egyszer csak meggondolod magad, meg ha megtalálod a megfelelő férfit, akkor vele akarsz majd, vagy ha mást nem, akkor becsúszik, meg ilyenek. Engem legalábbis soha nem vesz senki komolyan, ha megmondom, hogy nem tervezek gyereket. Valahogy mindig mindenki jobban akarja tudni ezt nálam.
2021. jan. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!