Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az elhelyezkedés ha egy...

Az elhelyezkedés ha egy egyetemista elmegy bolti eladónak? Mert munkája van az oké, na de ez elhelyezkedésnek számít?

Figyelt kérdés

A boltba érettségivel vesznek fel embereket, ezért kár volt 3+2 évet egyetemen seggelnie.

Szerintem ő a diplomájával nem tudott elhelyezkedni, hiába van munkája.


2020. nov. 16. 09:24
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

szerintem aki így kezdi így is folytatja.

van a családban olyan diplomás aki "ideiglenesen" diploma után elment ügyfélszolgálatosnak más híján és ott ragadt. 15 éve ott van, de őszerinte ez csak ideiglenes. Naná.

Onnan megy nyugdíjba, ez a napnál világosabb-

2020. nov. 16. 09:58
 12/17 anonim ***** válasza:
86%
Még mindig jobb, mint három diplomával (ebből egy MSc, mint tudjuk) alapítványi iskolában hajbókolni a vén alkesz főnöknek, könyörögni a fizetésért és munkaidőben a GYK-t telefosni kamukérdésekkel.
2020. nov. 16. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
70%
Elhelyezkedés, de nem a diplomával. A PDR is különbséget tesz diplomás munkát végző és pályaelhagyó között. Szerintem érdemes így állni hozzá.
2020. nov. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy én is dolgoztam lepra helyeken, mert nem volt a szakomon szakmai gyakorlat, munkatapasztalatot pedig nem tudtam nappali szakon szerezni (mikor elkezdtem erről gondolkodni, már késő volt), szóval így sok cég nem állt velem szóba, hiszen "még azt sem tudom, milyen rendszeresen korán kelni és bejárni, ami az alapvető munkamorál".


Aztán később mégis lett munkám. Aztán váltottam és előbb lett munkám, mint abban a szakmában diplomám. És azt sem bánom, hogy 3 papírom van. Az élet rövid, tanulni meg fun.


Covid idején ez a "bármit, csak munka legyen" szerintem hatványozottan igaz. Ha nem tarthattam volna meg a jelenlegi állásom, akkor nekem sem derogálna ott dolgozni, ahol tudok. A pénz pénz, a tudás meg piacfüggetlen, én pedig büszkén kihúzom magam bárhol a világban 9 év egyetem után. Good for me. :)

2020. nov. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 qkker1 ***** válasza:
94%

"Még mindig jobb, mint három diplomával (ebből egy MSc, mint tudjuk)"


Egyszer azt is bekamuzta, hogy van négy OKJ is mellé!

2020. nov. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Vannak kihalásos alapon működő munkák, ahova az istenért sem tudsz bekerülni pályakezdőként és alulról kell bedolgoznod magad. Van, ahova olyan szakmai gyakorlatot kérnek, amivel egy pályakezdő nem rendelkezik. Valamiből viszont annak is meg kell élnie, aki nem tud egyből a szakmájában elhelyezkedni. Egyébként meg vannak olyan szakmák is, ahol még egy bolti munka is egész jó kezdésnek, aztán majd tudsz feljebb lépegetni, van némi tapasztalatod, tudod, hogy működik, jobban átlátod a rendszert, mint aki frissen lép ki a suliból.

Egyébként én sem tudtam egyből elhelyezkedni a szakmámban, most abban dolgozom, és ki is égtem benne, pályamódosítás van tervben így 35 fölött, pedig elég régóta ezzel akartam foglalkozni, most meg, hogy a gyakorlatban látom, benne vagyok, kiderült, hogy nem érzem jól magam benne, rossz a szememnek, és keresem a lehetőséget, hogy merre tovább. Van, amit nem tudnak megtanítani az iskolában.

2020. nov. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen, lehet alulról is építkezni.
2020. nov. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!