Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ki dönti el, hogy milyen...

Ki dönti el, hogy milyen szabályokhoz kell alkalmazkodni a munkahelyen? (Nem provokációból szeretnèk vàlaszokat kapni.?

Figyelt kérdés

A munkahelyen, ha valaki elkövet egy bakit, ami mondjuk több tìzezres kiadását jelenti a cégnek, akkor a főnöke elkezd vele üvöltözni telefonon keresztül, úgy hogy a dolgozó a szabadidejében utána nem tud nyugodtan aludni napokig, sìrással megspékelve. Arra az összegre, én azt mondtam volna, hogy szóra sem érdemes. Láttam már a többszörösét a kukában landolni. Akkor a kutya meg nem kérdezte, hogy mi volt ez?


Ha szìvességeket teszel a főnöknek, emmellett jó viszonyt ápolsz vele, akkor teljesen mindegy, hogy hogy teljesìtesz a munkában, azt is készséggel támogatja, meg a szerelmi életedet is. Teljesen mindegy, milyen származású vagy, milyen értékeket képviselsz, mert ettől függetlenül mellett áll. Arra lennék kìvàncsi, hogy a munkahelyen az ìratlan/ ìrott szabályok kire vonatkoznak? Ki dönti el, hogy nekünk ezeket teljesìteni kell?


2020. nov. 20. 08:32
 1/7 A kérdező kommentje:
*emellett
2020. nov. 20. 08:34
 2/7 A kérdező kommentje:
*melletted
2020. nov. 20. 08:37
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Majd a főnököd eldönti.
2020. nov. 20. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Kérdésed is van vagy csak ezt szeretted volna elmesélni?
2020. nov. 20. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ez valamennyire vállalkozás függő is (pl, magán vagy állami, mikro vagy nagyvállalkozás stb). Talán a nagyobb cégeknél ezek a szabályok pontosítva vannak munkaszerződésben vagy ilyesmi, de simán lehet hogy ezzel senki sem foglalkozik. Ebben az esetben pedig kizárólag az a meghatározó, hogy a főnök pszichopata e, illetve van e olyan kolléga aki megmondja neki mit csináljon (pl. nálunk régen kolléganőnek és a főnöknek szerelmi ügye volt, ezért a kolléganőnek mindent szabad, mi pedig ennek elszenvedői vagyunk). Jelenleg Magyarországon kb. ennyit jelent az írott és íratlan szabály.
2020. nov. 20. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Van, ahol nem üvöltöznek a kár okozójával, csak simán levonják a fizetéséből.
2020. nov. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ha pluszos helyzetet érünk el akkor mi jár érte?
2020. nov. 20. 10:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!