Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahelyen milyen negatív...

Munkahelyen milyen negatív tapasztalatokat szereztél?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 24 éves vagyok, dolgoztam gyakornokként egy munkahelyen adminisztrátori pozícióban. Manapság nem dobálják utánunk a megüresedett munkákat, ezért ritka, hogy valaki mire végez a tanulmányaival, pályakezdőként, friss munkavállalóként egyből jó munkalégkörben lesz, és a kisujját se kell mozdítania, máris barátságos lesz a hangulat, segítőkész emberek ülnek körülötte. Sajnos van ez így. :)


Mindenkinek voltak már negatív tapasztalatai a munkahelyével kapcsolatban. Nem az érdekel, hogy a meló amit végeztek, azt nem fizetik meg eléggé, vagy a munkahely ahol vagytok/voltatok az éppen milyen gazdasági helyzetben van, tehát ne a munkátokat jellemezzétek, hanem arra lennék kíváncsi, hogy amikor bekerültetek egy új környezetbe, milyen gondok jelentkeztek, a munkatársak mennyire voltak undokok, a főnök előtt hogy viselkedtek azok akik előttetek flegmán, illetve az ügyfelek, vendégek felé irányuló munkák befolyásolják-e azt, hogy valaki bunkóvá válik. Az is érdekelne, hogy volt-e olyan, hogy a veletek egyszerre kezdett új kollégát jobban befogadták-e mint titeket.


Az én történetem annyi, hogy ahol dolgoztam, ott nagyon különböztünk a munkatársammal, ezért nem éreztem ott jól magam, plusz ő 5 éve van ott én meg 1 hete sem, így szerintem türelmességet és laza felfogású poblémamegoldó készséget mutatni, nem pedig megutáltatni a másikkal az egészet.



2014. máj. 4. 17:03
 1/2 A kérdező kommentje:
készséget kellene mutatni felém*
2014. máj. 4. 17:05
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Jellemző, hogy a régebbi dolgozók már fásultak, kiégtek és akármit mondanak szinte elveszik az újak kedvét. Eddig mindig találkoztam ezzel a jelenséggel. Szeptember óta vagyok ezen a munkahelyen, és van olyan kolléganő aki 16 éve, el tudod képzelni milyen lelkes. Ha megjegyzem, hogy szerintem ez egy érdekes és értelmes munka, csak nevetve közli, hogy perverz vagyok. Egyébként a többiek is ilyenek, de legalább jó indulatúak és segítőkészek.


Hogy velem egyszerre kezdő kollégát jobban befogadtak volna, azt nem gondolom, de tény én kimondottan nyitott vagyok és gyorsan tanulok új dolgokat, és ezek lelkesítenek. Azt hiszem újként neked kell inkább alkalmazkodni a józan ész határán belül.

2014. máj. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!