Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha egy cégnél a vezetőség egy...

Ha egy cégnél a vezetőség egy része mindenféle bugyuta, nagyon drága önfejlesztő és "vezetőképző", menedzser stb tréningekre jár, ott gyanítható a szcientológus befolyás?

Figyelt kérdés

2020. nov. 22. 12:10
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
"Igen, voltam ilyen képzésen, és vezető vagyok és ezek valóban segítenek. " Hát ez elég szomorú.
2020. nov. 22. 12:59
 12/22 anonim ***** válasza:
70%

Továbbra is nyitott a kérdés, te hány ilyenen voltál? Nyilván olvastál valamit a neten...

Az, hogy felmérik a tudásodat, pláne magasabb pozícióban az teljesen normális.

Tudd végre szétválasztani a kettőt. A tréning oldalára adtam elég részletes választ.

A szcientológus elszedi a pénzed, ezét logikus, hogy a magasabb jövedelmi sávokra utazik. De ez kb ugyanolyan, mint a jehovák. Ha nem érdekel, ignorálom és kész.

Jelentkezel egy állásra, amit szcientológus befolyás alatt álló helyen hirdetnek. Milyen hátrányod lehet belőle, ha elküldted az önéletrajzod? Valójában semmi. Olyan helyre nem hívnak be maximum, ahova eleve nem is mennél, mert nyomják ezt a hülyeséget. Kb. csak megspórolnak neked felesleges köröket. Viszont, ha gyenge jellem vagy, befolyásolható, akkor megértem az aggodalmad, hogy félsz, hogy előtt utóbb megdumálnak.

2020. nov. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
54%
#11: Magyarázd el mi a szomorú benne
2020. nov. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
70%
Megpróbálok ebben a kérdésben beállni kicsit a középútra, mert szerintem az igazság valahol ott húzódik meg. Lehetnek olyan trénerek akik egyben scientológusok is, hiszen ők is eléggé utaznak ebben az önfejlesztés bizniszben, de nem jelenti azt hogy minden ilyen tréner scientológus, illetve, vezető pozíciójú embereknek hasznos lehet ha oktatva vannak arról hogy hogy tudnak kommunikálni, konflikust kezelni stb...
2020. nov. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

12. leirta, a szcientologusok a penzre mennek, szekta.


A coaching, vezetokepzes, menedzserkepzes meg egy valos dolog.

2020. nov. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Engedd meg, kérdező, hogy árnyaljam egy kicsit a kérdésedet! L. Ron Hubbard az 1950-es években indította el a szcientológiát. Üzleti személyiségfejlesztő tréningek pedig már a XIX. század végén is léteztek - bőven Hubbard előtt. Emiatt úgy gondolom, kár lenne a babér (vagy tövis)koszorút a szcientológia fejére akasztani a modern kori személyiségfejlesztő tréningek kapcsán. Ezt a műfajt nem Hubbard találta fel - ő csak kialakította a saját tréningjeit a már létező irányzatokra építkezve.


Egy analógiával élve ez olyan, mint, hogy a Beatles bizonyos tekintetben előfutára volt a modern rock bandáknak, de ettől még kár lenne elítélni a Beatles-t azért, mert hozzájárult a sátánista trashmetal bandák elterjedéséhez.

Ehhez hasonlóan biztosan vannak olyan tréningek manapság, amelyek szcientológus elméletekre támaszkodnak, ugyanakkor olyanok is bőven vannak, amiknek semmi köze sincs hozzá. Nincs értelme egy kalap alá venni mindet és főleg nincs értelme kollektíven kijelenteni, hogy az ilyen típusú tréningek egyaránt haszontalanok.

2020. nov. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül szcientológus befolyásról van szó. Az egyházon kívül is sok önjelölt megmondóember van, aki szeret ilyen-olyan hangzatos tréningekkel súlyos összegeket leakasztani sikerre éhes menedzserekről.
2020. nov. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
62%
A szcientológusok mindenhol ott vannak csak szólok. Nagyon sok köztük az életmódtanácsadó (főleg kétségbeesett, beszűkűlt tudatú emberekre hajtanak - drogos gyerekek szüleire pl.) HR-esek között is nagyon sok a szcientológus. Life Coachok, Dietetikusok, tanácsadók, szociális "segítők", sőt már az online marketing guruk és motivációs guruk között is szép számmal akadnak - ha olyan "szakmai" teszttel találkozol ahol a székelési és alvási problémáidra kérdeznek rá - igen jól olvastad - akkor az tuti szci teszt és valójában azt méri mennyire vagy kétségbeesett, szétszórt, bizonytalan, döntésképtelen, mennyire érzed úgy hogy sodródsz. (igen, sajnos kimutatja ez a teszt ha bizonytalan és döntésképtelen vagy) Na akkor azonnal jönnek és olyan ajánlatot tesznek amit valószínűleg nem tudsz visszautasítani. És akkor megfogtak. Nehéz felismerni őket.
2020. nov. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Igen! Valóban mindenhol ott vannak, olyan helyeken is, ahol nem is gondolná az átlag. Állami cégek, állásportálok, regionálisan sok embert foglalkoztató cég HR részlege, cégvezetés, fejvadász szolgáltatások stb. Legutóbb egy nagyobb, vegyipari cégről tudtam meg, hogy teljesen átvették az irányítást náluk már évekkel ezelőtt. Facebookon külön csoportot is csináltak a kívülállók, gondolom a mentális önvédelem érdekében :) ez az egész különben nagyon durva, ismertem onnan egy srácot, akinek ezt a szarfolyamot kellet elviselnie évelen át csak azért, hogy a tanult szakmájában dolgozhasson (vegyészmérnök). Köszi, hogy leírtad te is a tapasztalataidat. Mivel én évtizedek óta követem figyelemmel ezt az agresszív szektát, én valamivel könnyebben kiszúrom őket, mint az átlag :) De aki nem járatos a témában, az valóban könnyen alájuk szalad, vagy le sem esik neki, miről is van szó a munkahelyén. Továbbra is várom a javaslatokat, mit is lehetne ezek ellen tenni, hogy normális körülmények között dolgozhassunk a szakmánkban.
2020. nov. 22. 17:19
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező,

válaszolnál #13 kérdésemre?


Utána töröltetheted a kérdést, mert valójában csak szcientológus hiszti, nem az, amiről a kérdés szól. Aztán kiírhatod vallás kategóriában

2020. nov. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!