Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A bölcsészdiploma mire jó?

A bölcsészdiploma mire jó?

Figyelt kérdés
Tehát konkrétan milyen munkákhoz szükséges?
2020. nov. 23. 22:51
 1/10 anonim ***** válasza:
65%
Százféle bölcsészdiploma van. Egyes munkákhoz ilyenre van szükség. Konkrétan nem fogom felsorolni ezeket.
2020. nov. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
28%
Poháralátétnek
2020. nov. 23. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%

Aki bölcsész lesz az általában nem a papírért teszi, és nem is azért, hogy munkát kapjon. Hanem mert ez érdekli, a tudás vágyról szól.


Az, hogy lesz egy diploma az egy mellékhatás. Amivel meg amúgy el lehet helyezkedni egy csomó területen. Akár civil szférában, akár multiknál. Én pl bölcsészként IT-ban dolgozok.

2020. nov. 23. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
18%
Na ez egy jó kérdés
2020. nov. 24. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
76%
Multiknál irodai betanított munkákhoz a bölcsészdiploma is megteszi. Ott csak annyi az elvárás, hogy legyen valamilyen diplomád és egy idegen nyelvet jól tudj, a munkát majd megtanítják neked.
2020. nov. 24. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

#5 így van. sok helyen annyi elég, hogy valamennyire értelmes, megbízható vagy, beszélsz nyelveket és képes vagy tanulni és végig csinálni nagyobb erőfeszítést igénylő dolgokat. ezt sacc megkaphatják egy bölcsésztől is. és kezdőfizunak elég kevesebbet fizetni neki, aztán ha beválik emelni.


amúgy még nyelv szakosoknál több nyelvet igénylő telefonos call center is szokott menni, mert a nyugati cégek jól fizetnek ezért. lehet ez sem egy álom meló, de még mindig jobb, mint sok más.


szóval a bölcsész nem a csúcsán lesz a munkaerőpiacnak szerintem ez adott, de azok a poénkodások, hogy az alján lenne sem igaz. cserébe volt pár jó éve az egyetemen.


amúgy nem csak bölcsész diplomákkal ilyen a helyzet. pl ha geológus vagy, fizikus, stb reál tudományos diplomákkal sem olyan állást fogsz találni, amiről papírod van. kevés kutatói hely van nagyon.

2020. nov. 24. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nyelvszakosokkal tele az EP, a közigazgatás (van tolmács ismerősöm Brüsszelben is meg a miniszterelnökségen is), sokan lesznek tanárok, akár iskolákban, akár magánúton. Filozófusokból, esztétákból, magyarosokból gyakran kerül ki újságíró, esszéista, ilyesmi. Van, akiből egyetemi tanár lesz. Elméleti nyelvészetesek közül sokan foglalkoznak számítógépes nyelvészettel. Az ELTE filmszak nem egy relatíve híres fotóművész (az én évfolyamomból például Martin Wanda), filmes szakember (rendezőként Kocsis Ágnes egészen kiváló dolgokat csinál) és szakíró (a fiatalok közül mondjuk említhetjük Szabó Ádámot) kiindulópontja.


Bölcsészkaron végzett a magyar írók igen tekintélyes százaléka, ide értve nagyjából az egész Nyugatot, Újholdat meg minden mást, kerültek ki politikusok, műsorvezetők (például D. Tóth Kriszta) és ezer más is.


Aki meg atipikusabb helyen helyezkedik el, az dolgozhat IT-s, marketinges, HR-es, meg húszezer más ember mellett, nincsenek ezek kőbe vésve.

2020. nov. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Bölcsész diplomámmal évekig fordítottam, aztán magántanár lettem, most IT-ban dolgozom.

Anyukám bölcsészdiplomával könyveket lektorál, mellette újságíró és riporter, apukám egyetemen tanít.

Barátom SSC-ben dolgozik bölcsészdiplomával, barátnőm nyelviskolában, egy másik elment programozni, gyorsan belatanult a JAVA-ba, unokatesóm kutatónak ment Bécsbe. Hirtelen ennyi jutott eszembe.

2020. nov. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
23%
Meki, esetleg Kfc
2020. dec. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Bölcsész ismerősök a következő helyeken dolgoznak:

- nyelviskolai tanár

- nyelvszak után spanyol nyelvű idegenvezető

- MTA-s tudományos kutatóintézet, kutatói pálya, PhD

- Libri és Kolibri gyerekkönyv-kiadó, Scolar kiadó (olvasószerkesztők)

- EU-s tolmács, kiköltözött Brüsszelbe

- a British Councilnál dolgozik angol szak után, nem tudom pontosan, milyen beosztásban

- japán szak után Suzuki cég majd másik japán bázisú multi

- újságíró lakberendezési magazinnál

- galéria, majd később váltott

- mindenféle tanárok közoktatásban

- pszichológusok (a pszichológia szak nem mindenhol tartozik a bölcsészet alá)

- Ausztriában bútorboltban vezetőhelyettes --> Ő persze eltért attól, amit tanult, de ha valaki beszél nyelveket és tájékozott, szerintem az előtt is kinyílik a világ.

- magyar mint idegen nyelv tanára

- könyvtáros.

2021. jan. 3. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!