Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan zajlik egy fél órás...

Hogyan zajlik egy fél órás kötetlen beszélgetés?

Figyelt kérdés
Megpályáztam egy állást, ahol e-mailben értesítettek a teendőimről. Az önéletrajzom alapján felhívtak, hogy a mai napon egy 30 perces beszélgetésen kéne részt vennem. Megbeszéltük előzetesen az állással kapcsolatos információkat (bérezés, munkakör jellege, munkaidő, stb.), de a hölgy, akivel beszéltem azt mondta, hogy nyugodtan tegyek még fel kérdéseket,ha valami nem világos. Számomra minden világos, de nem szeretnék olyan benyomást kelteni, mint akit nem érdekel az állás. Illetve ők miket kérdezhetnek még? Nyilván ezt a kérdést azoknak intézem akik voltak már hasonló szituációban. És nem mellesleg ez az eldő állásinterjúm, amin résztveszek. Köszönöm a válászokat.

2020. nov. 30. 09:06
 1/5 A kérdező kommentje:
#első
2020. nov. 30. 09:07
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Amikor én voltam ilyen interjún, lényegében végigkérdezték azt, ami az önéletrajzomban volt, miért azt az iskolát/egyetemet választottam ahova jártam, meséljek magamról, mik a hobbijaim, van-e esetleg olyan dolog amit fontosnak tartok megemlíteni magamról és esetleg az önéletrajzomban nem szerepel. Újra átbeszéltük a bérezést, magát a munkát, esetleges extra juttatásokat (cafeteria, bejárás támogatása), megkérdezték, hogy hallottam-e már a cégről, mit tudok róla, illetve, hogy miért jelentkeztem az adott pozícióra illetve miért szimpatikus maga a cég. Volt, ahol fel kellett soroljam a legjobb és a legrosszabb tulajdonságaim, kellett-e valaha csapatban problémát megoldanom az egyetemen, ha igen, hogyan oldottuk meg. Ez az ami most így gyorsan eszembe jutott :) Hajrá az interjún!
2020. nov. 30. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, a válasz igazán hasznos volt!
2020. nov. 30. 09:57
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan mondd az elején, hogy új neked a szituáció, mert ez az első állásinterjúd, ezért nem tudod, hogy pontosan mit várnak tőled. Ezt úgyis sejtik, vagy legalábbis tudják, hogy pályakezdő vagy.


Az elején egyébként van egy rövid small talk általában, ilyen "de szép időnk van", vagy "könnyen megtalált minket?", vagy valami hasonló.


Aztán meg fogják kérdezni, hogy mit tudsz a cégről, erre akár azt is lehet válaszolni, hogy természetesen végigböngészted a honlapot, meg szoktad látni a hirdetéseiket. (Kivéve, ha valami nagy névhez mész, mondjuk Audi vagy Google, akkor ez a téma fel sem merül, mert ezeket mindenki ismeri.)


Egy pont szokott lenni, hogy "meséljen magáról", akár itt is beszúrhatod, hogy kezdő vagy interjúk terén. (Ide jártam középiskolába, oda meg egyetemre, szüleimmel elek, ez az első állásinterjúm, úgyhogy kicsit izgulok, mert nem tudom, hogy jól csinálom-e. - Itt meg fognak nyugtatni, hogy rád kíváncsiak, beszélj nyugodtan. Ha nem tudod, hogy ennél a témánál miről beszélj, nyugodtan kérdezd meg, hogy konkrétan miről beszélj, mire kíváncsiak, mondjuk hobby vagy mit akarnak tudni.


Aztán ha te kérdezel, akkor illik valamit a csapatról kérdezni, hogy mondjuk mekkora, hogy néz ki a hierarchia, hogy folyik a betanítás.


De ezeket nagyon általánosságban írtam, az egész interjú függ a munka jellegétől. Nem mindegy, hogy pék leszel-e a tescoban vagy biztosítási ügynök. (Mert ha mondjuk pék leszel, akkor a beszélj magadról témakor fel sem merül.)

2020. nov. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen sokat segített ez a válasz is!
2020. nov. 30. 10:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!