Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Néhány ember miért nem olyan...

Néhány ember miért nem olyan foglalkozást választ, amit el is tud látni?

Figyelt kérdés
Szerintem több figyelmet kellene fordítani a gyakorlati pályaorientációra. Nem azért kellene foglalkozást választani, mert mondjuk könnyű a képzést elvégezni, de utána képtelen megfelelő minőségben végezni a dolgát. Nagyon sok ember fiatal korában szerintem bele sem gondol, miből fog állni a majdani munkája. Szinte biztos, hogy egy könnyen megszerezhető képzettség nagyon nehéz munkát fog magával vonni. Ezt azért el kell fogadni és így tervezni, nem pedig fiatalon lazázni, röhögni mindenkin, aztán pedig felnőve siránkozni, hogy milyen rossz. Kicsit előre tervezzünk, gondolkozzunk!
2020. nov. 30. 10:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
A fiatalok azt sem tudják, mik akarnak lenni v milyen munkát szeretnének.... muszáj választani valamit... tizenévesen én sem tudtam, mi akarok lenni.
2020. nov. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Mert az iskolában abszolút semmi segítséget nem kap az ember pályaválasztási témában. A szülők is csak annyit tudnak segíteni, hogy ők miket ismernek. Ha én nem akarok építész lenni, mint a szüleim és ázok ismerősei, akkor itt állok meglőve, hogy akkor mégis mit? Legyek cukrász? Hogy néz ki egyáltalán egy cukrasz napja, milyen képességek kellenek hozzá, szeretném, tudnám-e azt csinálni...?

Semmi, ismétlem semmi információjuk nincs a gyerekeknek a palyavalasztaskor. Esetleg annyi, hogy elmehetnek a következő iskolába nyílt napra, de az csak az iskolába enged betekintést, nem a szakmába.

2020. nov. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Musztafa Kebab ***** válasza:
100%
Nekem olyan munkám van, amit nem szívesen csinálok és nem is látom el úgy ahogy kellene mindig. Hogy miért? Mert nem teszi lehetővé az élet, hogy azt dolgozzam, amiben jó/kiváló lennék.
2020. nov. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes a felvetésed! A fiataloknak általában halvány fogalmuk nincs arról, hogy valójában mit is karnak kezdeni magukkal, - ráadásul ez egy olyan felelősség, amit inkorrekt lenne egy személyben rájuk hárítani, mert az egy szülő felelőssége is valamilyen szinten, hogy a gyereke szűk látókörű, közömbös a körülötte lévő világ történéseit illetően.

Aztán van egy olyan verzió is, hogy a szülők túl gondosak akarnak lenni - és már az anyjából kibújva terrorizálják - "jó neveltetés" fedőnév alatt - a gyereküket. Eldöntött tény, hogy az anyjából kivett gyerek csakis ügyvéd lehet és az első játéka is egy 70 kilós jogtár. Szükségtelen mélységig avatkoznak bele a gyerek egyéniségébe, kapcsolataiba, nem lehet egy önálló gondolata, - aztán meg mindenki csodálkozik, hogy a már felnőtt gyereket kiveri a víz, ha csak meghallja a szakma nevét, nemhogy szeretné azt művelni és még inkább csodálkoznak - főleg a szülők, - hogy "Dehát mindent megadtunk neki!" -Mindent, csak az életét vették el! Ki az az ember, aki szívesen megy el dolgozni egy olyan helyre, amit zsigerből gyűlöl?! Magát normálisnak tudó emberek közül nem sok!

És végül itt van az utolsó élethelyzet, amelyet az élet ír és nem neveltetés kérdése: Nincs más! Ez a munka jutott, amikor sikerült találni, és nem tud belőle kihátrálni az ember, - aminek számolatlan oka lehet (az egészségügyitől kezdve egészen a mentálisig).

Lehet terveket szövögetni vég nélkül, de pont maga az élet a tényező, amely az idő töredéke alatt képes bármilyen tervet keresztül húzni, felülírni.

2020. nov. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
90%

3 egyetemi diplomám van, abból a harmadik úgy lett, hogy előbb lett állásom és utána szereztem hozzá papírt, mert az előzőeknél elkövettem azt a hibát, hogy fordítva csináltam... Nem könnyű szakok, informatikai és természettudományi terület. Semmi köze sok esetben a képzésnek ahhoz, amivel az ember foglalkozni fog. Az enyémnek sem volt. Megtanultam tanulni, keresni, precíznek lenni, ami szerintem kifejezetten lényeges dolog tud lenni, ellenben távol áll a gyakorlati tudástól. A szakmai tudásom 90%-a a szabadidőmből és a munkahelyi tapasztalatomból származik. Az egyetemnek nem is az a feladata, hogy a cégeknek termeljen munkaerőt, hanem akadémiai pályára, magas elméleti tudással. Ebben az esetben pontosan ugyanazt tanultam, amivel foglalkoznék, csakhogy nem ott helyezkedtem el.


Egyébként meg nem értelek. Miért baj, ha az ember elkezd valamit, aztán meggondolja magát? Én örülök neki, hogy ennyit tanultam. Mondhatni, büszke vagyok rá és nem bántam meg.

2020. nov. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Utálom, amit csinálok, szüleim erőltették rám. Egyetlen oka volt, az, hogy olyan iskola volt a kisvárosunkban (mármint szakközép).
2020. nov. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Én azt tapasztalom, hogy az iskolában nem készítenek fel a munkára, hogy mivel fogsz találkozni a való életben. Én pl. informatikát tanultam, mert pici korom óta érdekelnek a számítógépek, a saját otthoni gépemet én rakom össze, viszonylag könnyen tanultam a kapcsolódó tantárgyakat is. De valahogy a munkának köze sem volt soha az iskolapéldákhoz, ráadásul a szemem is romlott, amióta teljes munkaidőmben számítógép előtt ülök és a képernyőt bámulom. 35 elmúltam, és most pályamódosításon gondolkodom, akár szakmán belül, mert lemerít és az egészségemre káros lett a munkám, de erre a suliban nem készítettek fel.
2020. nov. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
72%

A sulik tényleg abszolút nem készítenek fel az életre és a munkaerőpiacra. Én 10 éve dolgozom HR feladatokkal, de előtte 2 olyan szakmát, diplomát szereztem, amivel 1 percet sem foglalkoztam de mivel a családom nem Business környezetben dolgozott és nem volt olyan óránk, ami bemutatta volna a business funkcióit teljesen más irányba toltak el.


Mellé a suliban a magolási képességet nézik, így ott inkább 3-4-es tanuló voltam, de egyetemen már 5össel végeztem, hogy gyakorlatibb volt az oktatás, a munkahelyen is néha rekordokat döntő számokat hoztam.


Más kérdés az, hogy amúgy ilyet el lehet-e várni egy sulitól? Egy tanár általában elvégez egy bölcsész vagy természettudományos szakot és egyből elkezd a pályán dolgozni. Annak sem feltétlenül lehet jó vége, ha egy hozzá nem értő ember próbál orientálni.


Az egyetemünkön is a karrier irodába egy olyan csoporttársamat vették fel, aki csak önkéntesként dolgozott a diplomázása óta és pl mindenkit letörölt Facebookon és LinkedInen a csoportunkból. Ennek ellenére ő oktatja ki álláskeresésből, CV írásból vagy a LinkedIn használatából a hallgatókat... Biztos jó benne... :D

2020. nov. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
"Más kérdés az, hogy amúgy ilyet el lehet-e várni egy sulitól?" - El lehetne várni, amikor apám volt fiatal (most nyugdíjas), akkor pont ez volt, és ez el is tűnt, mire mi kerültünk a felsőoktatásba.
2020. nov. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy el lehet ezt az iskolától várni. Nem az lenne a lényeg, hogy tanítónéni elmeséli, hogy hogy néz ki egy ács napja, hanem pl. "Gyerekek, ez itt Ödön bácsi, ma ő fog nektek a munkájáról beszélni."
2020. nov. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!