Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi lesz ha nem megyek be...

Mi lesz ha nem megyek be szombaton Tulorazni a munkahelyen?

Figyelt kérdés

Sziasztok adott egy szituáció.. Úgy hirdetik az állást hogy 3 műszak, majd tesztiras kozepén benyögik hogy 2 nap túlóra azaz 2 szombati nap kötelező egy hónapban. Mondom oké. Legeslegelső héten már túlóra szombaton, azután héten túlóra szombaton.. Most meg vitatkozok a muszakvezetővel hogy én nem megyek be szombaton mivel mondja "lesz túlóra szombaton be kell jönnöd" Bologattam h nem de leszarja arra hivatkozik hogy nem mentem be most kedden közben meg hulla fáradtan bementem 1 percnyi alvás nélkül dolgozni hétfőn reggel..kértem volna szabit hétfőre de nem mert kell az ember ez még amaz.. Aztán ez miatt igazából fel se bírtam kellni úgy aludtam keden reggel... Aztán baszakszik velem hogy bekell jönnöd szombaton mivel nem jöttem be kedden.. Ezzel semmi probléma nem lenne ha nem igazolatlan lett volna a keddi napom.. Mert így az ember azt gobdolja ledolgozza a keddi napot szombaton.. De nem hanem be kell mennem csak úgy mert miért ne... 2db túlora kötelező, semmi többb szóval ha be írt engem tulorara szombaton az én "igen" em nélkül és ha nem megyek be szombaton mi történhet? Kirugnak?

Ui:. Bocsi a fogalmazas miatt meg minden összevissza van.. Bocsi csak ideges vagyok ez miatt... egy kibeba**ott szabad hétvégém nincs...



2020. dec. 3. 17:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Túlóráztál szombaton és emiatt nem aludtál hétfőre virradóra egy percet sem? Hogy van ez? Ha megfizetik (gondolom nem dolgozol ingyen) a túlórát, akkor az önérzeteden kívül mi a bajod azzal, ha pénzt adnak a munkádért?
2020. dec. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
A jövő heti szombat nem túlóra, hanem rendes munka lesz!
2020. dec. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Ez úgy volt hogy előző héten délutános voltam és bejottem szombaton is dolgozni. Vasárnapom szabad volt de maszekoltam. Aznap este nem bírtam elaludni akárhogy próbáltam csak frogolódtam. Akkor másnap ezen a héten hétfőn délelőttos vagyok és ugye nem bírtam aludni+hulla fáradt voltam de be kellett mennem dolgozni és be is mentem. Hazaertem pihentem este 7 körül lefekudtem aludni másnap reggel nem bírtam felkelni olyan mély álomba voltam.. Ezért nem mentem be kedden... Igazolatlan nap. Akkor ezen a héten szombaton be kell mennem, habár nem lenne kötelező mivel 2 tulora megvolt és a keddi napot se tudnám ledolgozni. Nem érdekel hogy kifizetik, hosszú hétvége van és kell nekem ez a hétvége pihenés és hazautazásra. De műszakvezető szerintem beírta hogy megyek szombaton miközben egy árva szóval nem mondtam hogy bemegyek. Rám erőlteti a keddi elalvás által miközben se nem kötelező, se nem ledolgozás. Szóval a kérdést felteszem mégegyszer... Ha nem megyek be szombaton lehet valami kovetkezménye? Persze úgy hogy tudni fog róla hogy nem megyek be.
2020. dec. 3. 20:06
 4/18 anonim ***** válasza:
92%
Értelemszerűen lehet következménye, hogy nemcsak szombaton, de soha többet nem kell majd bemenned. Véleményem szerint jogosan, pláne ha még próbaidős vagy (az alap leírásból azt szűrtem le, hogy csak pár hete vagy ennél a célgnél).
2020. dec. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Miért is lenne jogos kérdem én? Ha már próbaidőnél tartunk akkor amúgy se nagyon kéne küldeni túlórázgatni folyamatosan.Es már leírtam hogy nem kötelező túlóra, a kotelezőket lenyomtam azaz 2 szombatot és nem ledolgozás. Hol van ebbe a jogosság? Nem kötelező azaz ÉN döntöm el hogy megyek-e vagy nem. Hozzáteszem eddig így volt az előző helyeken
2020. dec. 3. 20:59
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Már bocs, de egy új munkahelyen rögtön az elején igazolatlan hiányzással kezdeni, nem túl bizalomgerjesztő, akár tetszik ez neked, akár nem. Szóval teljesen jogosan küldenének el. Próbaidő alatt ráadásul még indokolni sem kell.

Ha én munkáltató lennék, én sem szívesen alkalmaznék olyat, aki be sem jön dolgozni, amikor kéne és még arcoskodik is.

Ha nem bírod az ilyen típusú munkát, akkor keress másmilyet: olyat, ahol képes vagy teljesíteni a feladataidat.

2020. dec. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

De most miről beszélsz amúgy? Ki beszélt itt arról hogy nem bírom a melót? Második nap megvolt a kötelező darabszám.. Miről beszélsz? Még mindig arról van szó hogy kiba**ottul NEM KÖTELEZŐN TÚLÓRA VAN!!!!!!!

Mi az hogy be sem megyek dolgozni ezt ku*vára nem értem! Bementem hulla fáradtan, 0 pihenéssel, 0 alvással és képes vagy azt mondani hogy nem megyek be dolgozni?? Mindenkivel előfordulhat hogy nem hallja meg reggel az ébresztőt és arra kel hogy 8 óra van :) Nemtudom honnan a fenéből vetted ezt hogy nem bírom teljesíteni a munkâm de eléggé nonsense amit írsz... Kérdésemre még mindig várom a választ... Leirom megegyszer. NEM KÖTELEZŐ TÚLÓRARA ÍRT BE ES NEM LEDOLGOZASRA HA SZÓLOK HOGY NEM MEGYEK BE AKKOR LEHET E KIRÚGÂS VAGY HASONLÓ?

2020. dec. 3. 22:14
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Az igazolatlan hiányzás az igazolatlan hiányzás, nincs mit szépíteni rajta. Előfordulhat, hogy elalszik valaki, de akkor be lehet szólni és szabadnapot kiíratni. Az a korrekt eljárás.

A kérdésedre már kaptál választ: simán kirúghatnak és nem kötelesek indokolni sem.

2020. dec. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Ja igen: már másik hónapot írunk, szóval lehet kötelező túlóra.
2020. dec. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg kirúgnak!
2020. dec. 4. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!