Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A munkahelyem heti hány órára...

Rust.Cohle kérdése:

A munkahelyem heti hány órára kötelezhet engem? Kötelesek szólni előtte 24 órával, hogy következő nap túlóráznom kell?

Figyelt kérdés
Kecskeméten most vállaltam egy egy munkát pár hete de máris zajlik a fejetlenség. Többször is túlórázunk és a jelenléti listában nyoma sincs túlórának. Sehová nem jegyzik fel a főnökeink, hogy mit túlóráztunk. Egyszerűen csak oda szólnak nekünk, hogy " nah, nem mentek sehová, itt maradtok mert túlórázni kell. " De a túlórát nem fizetik ki állítólag majd szabad napot adnak rá. Az lenne a kérdésem, hogy a mai tőrvény szerint ez meg engedett? Mert szerintem ez így több tőrvényt is megsértett. Hétfőtől péntekig a 12 óra munka nem legális !!! Mit tegyek?

2017. jan. 3. 18:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Ne maradj ott.
2017. jan. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
53%
A munkatörvény szerint heti 40 órát plusz 8 túlórát dolgozhatsz legfeljebb. Tehát, ha te 48 óránál többet dolgozol, akkor már jelentheted a dolgot. Nálunk ilyen szempontból jó a beosztás, odafigyelnek, hogy ne lépjük át a 48 órát.
2017. jan. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"A munkatörvény szerint ..."


Konkrét paragrafus+bekezdés?

2017. jan. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ismerek olyan operátorokat aki 8 órában vannak de van ugy hogy nem csak szombaton mennek be hanem vasárnap is néha be kell menni. Na az nem 48óra.....
2017. jan. 5. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem kell 24 órával előtte szólni. Amit a 2. írt, az nem igaz.
2017. jan. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!