Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Vállalhatok-e sofőr állást B...

Vállalhatok-e sofőr állást B kat. jogosítvánnyal külföldön? Vagy megéri-e itthon?

Figyelt kérdés

Kicsivel több mint 2 éve van meg a jogsim, 20 éves vagyok.

Az érettségi megszerzése óta ingázok ide-oda, de sajnos nem találom a helyem. Vezetni szeretek, az előző munkáimhoz részben hozzátartozott napi néhány óra vezetés, imádtam ezt a részét. Hetelős munkában gondolkodom, hétvégére hazajárni, de azt sem bánnám ha havonta. Jelenleg nincs barátnőm és nem is tervezem a közeljövőben, most picit fontosabb hogy megteremtsem amit szeretnék. Kb mindentől messze lakok, így naponta bejárni pl. Pestre dolgozni elég húzós lenne.

Ötletek? Egyébként elmennék tanulni, akár munka mellett is, de még ötletem sincs mit csinálnék úgy tényleg, szívből szívesen. Jelenleg a sofőrködés ez.:)



2020. dec. 3. 18:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha a sofőrködés érdekel hajrá, de én inkább csinálnék C-D-E jogsikból és azokkal dolgozni, mintsem az ilyen furgonozás. Ott csak hajtanak, míg fel nem csavarodsz egy fára.
2020. dec. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Vállalhatsz, de ha futárkodni akarsz, akkor számolj vele, hogy az kőkemény rabszolgameló. Napi 10-12 vagy akát több is. Ha nem beszéled a nyelvet, akkor átvernek, de nagyon. Ha beszéled, akkor van esélyed direkt az Österreichische Post-nál dolgozni. Ott állítólag 8-10 óra között van a munkaidő és kifizetik a túlórákat is. Ha komolyan gondolod a dolgot tudok küldeni egy posztot elérhetőséggel is, ahol a DPD-hez keresnek Grazban futárokat. Még szállásban is segítenek, de ez azért van, mert tényleg nagyon sok a munka. Én biztos nem csinálnám. A futárok nagyon nagy része magyar, még a raktárosok között is van jópár.

Szerintem jobban járnál, ha lettennél egy C-s jogsit, azzal már lehet normálisabb melókat is találni. Nekem ez van, lassan én is teljesen át akarok térni tehergépkocsizásra, az italkihordás tűnik nagyon szimpatikusnak vagy a palettás árukiszálítás.

2020. dec. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ceges autokat vezethetsz 3,5tonnaig, de sarga rendszamos teherautóhoz PAV vizsga is kell.
2020. dec. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Van pár párhuzam közöttünk...

„Kicsivel több mint 2 éve van meg a jogsim, 20 éves vagyok” ‒ én 17 évesen szereztem B-s jogsit

„Az érettségi megszerzése óta ingázok ide-oda, de sajnos nem találom a helyem.” ‒ én se :/ bár én nem munkakörök között ingáztam, hanem „csak” egyetemi szakok között... Nem 20, hanem majdnem 27 évesen vagyok így, hogy még ma sincs meg a helyem a világban.

„Vezetni szeretek, az előző munkáimhoz részben hozzátartozott napi néhány óra vezetés, imádtam ezt a részét.” ‒ az eddigi egyféle alkalmi munkámnak a jellege is olyan, hogy muszáj autóval mozogni, bármelyik munkanap több óra vezetést is jelent ‒ igaz, nem egyhuzamban órák voltak azok, de összesen a nap végére kijön pár óra összvezetés; bár nem kötelező nekem vezetni, vezethet más is (nem egyedül vagyok), de kb ≥90%-ban én szoktam vezetni. Ez az a nem otthoni és nem szabadidős tevékenység, amit a legszívesebben végzek.

„még ötletem sincs mit csinálnék úgy tényleg, szívből szívesen. Jelenleg a sofőrködés ez” ‒ már csak ismételhetnám magam xD

2021. jan. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Én sem egyben, települések között ingáztam, mert címeknél dolgoztam.

Volt hogy 6 percet vezettem, a legtöbb max 50p volt egyben

(Kivéve ha raktárba mentem Pestre heti 1-2x)

:D

2021. febr. 1. 18:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!