Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy főnök meddig tolerálja...

Egy főnök meddig tolerálja általában a nem dolgozó ismerősét?

Figyelt kérdés
Egy mindenkivel làgykezű főnökről van szó.Már sokszor szóvá tettem nem mondom,hogy nincs némi változás a kezdetekhez képest sok is de ezzel az alakkal nem lehet normálisan együttműködni.Ha teheti nem dolgozik, kihúzza magát, megjátssza a hülyét-bar az is pár nap múlva elfelejt új dolgokat.Úgy gondolja neki nem kell mindent csinálni de részt kellene,hogy vegyen több mindenben.Hiába van neki mondva a főnök is állítólag mondogatja neki egyszer saját fülemmel is hallottam,a napokban akkor azt mindta nem fizeti többet a nem dolgozást meg nem bírja már hogy minden rá marad ami nincs elvégezve de lehet akkor csak azért mondta úgy,hogy betömje az éhes gyerek száját az enyémet, hogy lássam tesz valamit.A színfalak mögött mit mond nem tudom,egyszer volt köztük hosszabb mosoly szünet. Utoljára azt mondta most így áll helyzet a cégnél jelenleg nem tud pótlást a helyére. Ez az ember ilyen ennek ez a maximuma.Mondtam vannak egyszerűbb dolgok is amiket elvégezhet mert amit ő csinál az minimum és ha ez csapat munka akkor kikell mindenkinek venni a részét a munkából mert van elég munka és a főnöknek se jó ha rá marad vagy a délutáni munkásra aki nem győzi egyedül. És nem kifogás hogy többet kapok mert az elenyésző 25.o00ft több és a munka 3/4 részét én végzem délelőtt mert a főnök se száll be úgy ahogy a munka mennyiség adná csak ha már látja 12h körül mekkora az elmaradás .Kértem a munka elosztását.Mondtam ezt így nem fogjuk bírni sokáig. A csapat munka meg számomra azt jelenti egy csónakban evezünk de azt nem lehet hogy ameddig a többiek húzzak a vitorlát van aki a sarokba vonul és pecázik.És ez egy olyan ismerős aki kihasználja,úgy gondolja neki minden jár de cserébe semmit se kell adni,magának való,amihez ez hozzáér benne van a pakliban hogy szétesik.
2020. dec. 4. 08:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hú, nemnagyon tagoltad az irasodat, elég nehéz volt értelmezni. De ha jól értem, a főnök és ez a nem dolgozó munkás ismerősök ugye? Mert azzal mindig is engedekenyebb lesz szerintem.

Én lehet ezért úgy tennék, mint aki magyon dolgozik, de közben fele annyi munkát végeznék, és megmondanám, ha kérdezi a főnök, hogy ugyanúgy kiveszem a részemet, mint az a másik. Csúnya, lehet, de nem tenném tönkre magamat más lustasága miatt. Nincs joga senkinek a másik idejét, erejét rabolni. Ha ez nem használna, akkor másik munkahelyet keresnék magamnak.

2020. dec. 4. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Azt kezdtem csinálni,nem dolgozok annyit van amit viszek a főnök asztalára, meg a másik hibáit se javíthatom az is megy az asztalára.

Ami az engedékenységet illeti..ez kihasználja őt nem tudom mi a jó benne.A lanyhaságával a főnök is veszített a hitelességéből meg azzal is hogy ilyen munkás van a cégnél.Megmondtam a főnöknek is meg miért védi,meg amit ez nen csinál meg marad a kolléganőre az az rám..Azt mondta nem védi a legjobban őt kritizálja,mert nem igyekszik kihúzza magát...ez kicsit ellentmondásos bár ha mond is neki valamit erről lepereg meg nem úgy mondja,hogy legyen hatása.

Egyébként semmit se csinál úgy hogy legyen hatása.Ülünk a langyos h.gyban.Csak ha nem vigyáz a jól beindult üzlet belülről összefog dőlni. Annyit tett most,hogy enged délután dolgozni de akkor nincs mindig sok munka esetleg hét elején nem győzi egy délelőttre meg kell a három munkás néha több is de ha jól be lenne osztva a munka lehetne szépen dolgozni.Most elosztja a munkát,hogy délután vagyok az úriember is be van fogva de neki ki is kell osztani mert magától nem csinálja.Jo rész marad a főnökre mert ő tudja csinálni és látom ki is van fáradva.Nem tudom most majd tanul-e belőle amint délelőttre tesz ráfogok kérdezni a munka elosztásra nen győzöm egyedül.

2020. dec. 4. 08:44
 3/4 anonim ***** válasza:
Amíg jóban vannak, addig egy csak alkalmazott labdába sem rúghat. Ha te úgy érzed, neked ebből hátrányod származik, akkor kezdj el másik munkát keresni.
2020. dec. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
3-as megfordult a fejemben,jobban szeretnék komolyabb körülmények között dolgozni.Jóban lenni valakivel aki a céget nem viszi előre és ezzel árt számomra abszurd.Ez az ember 5000ft többért is elmenne máshova vagy ugyanannyiért is csak ne kelljen neki dolgozni.
2020. dec. 4. 11:16

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!