Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy munkahelyen milyen okból...

Egy munkahelyen milyen okból csinálhatják azt, hogy kiszemelnek egy két dolgozót, akiknek jóval nehezebb munkát adnak, mint a többieknek?

Figyelt kérdés
Mindenkinek ugyanaz a munkaköre, a munkaideje is mindenkinek elvileg ugyanannyi, de mégis vannak, akik viszonylag hamar leléphetnek minden nap, valaki akár munkaidő vége előtt két három órával is már hazamegy, viszont vannak, akiknek meg mindennap ugyanúgy sok melót sóznak a nyakába, soha nem mehet haza hamarabb. Mi lehet ennek az oka, miért szemelnek ki egy munkahelyen hátrányosan egy két dolgozót, miért szúrnak ki velük ennyire, mások meg miért járhatnak jól? A fizetése mindenkinek ugyanannyi, mégis vannak, akiknek jóval többet kell azért a pénzért teljesíteniük.

2020. dec. 6. 13:34
 1/9 anonim ***** válasza:
72%
Mindig vannak olyanok, akiknek nem tetszik a pofája, és olyanok, akiknek meg tetszik. Ez az első munkahelyed, hogy nem érted?
2020. dec. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

"Mindig vannak olyanok, akiknek nem tetszik a pofája, és olyanok, akiknek meg tetszik. Ez az első munkahelyed, hogy nem érted?"


Ez elég középiskolás színvonal, ha ilyesmi alapján ítélnek meg dolgozókat.

2020. dec. 6. 13:39
 3/9 anonim ***** válasza:
60%

Ezeket a kérdéseket amúgy ugyanaz írogatja ki?

Továbbra is az a helyzet, hogyha megcsinálják, akkor miért ne?

2020. dec. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha 8 óra a munka idő, hogy megy el hamarabb?

Esetleg tudja otthon is csinálni?

2020. dec. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
amelyik ló húz azt kell hajtani. Tehát ha látja a főnök h jobban bírod akkor jobban fog terhelni. És ez biztos megmutatkozik a jutalmak kifizetesenel is
2020. dec. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

#2. kommentelő, szeptemberben volt egy hasonló kérdés, amit én írtam ki, mert velem is kicsesztek. nem mindent ő ír ki. amúgy meg számos oka lehet:

1. meg akarnak válni tőled, de bűntudat nélkül akarnak kirúgni, így olyan munkát adnak, amit nem tudsz teljesíteni

2. nagyon meg vannak elégedve a teljesítményeddel, emiatt kihasználják azt

3. jó munkaerőként tekintenek rád, de nem emberként ( ez a legvalószínűbb, és igen gyakori)

2020. dec. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Gyárakban, segédmunkás körökben, akik már évtizedek óra ott vannak, gyakran úgy gondolják, hogy nekik alanyi jogon jár a lazsálás. Ha odakaerül egy fiatal, 20 év körüli dolgozó, úgy vannak vele, hogy onnantól a végzendő munka min. 60%-át ő fogja végezni helyettük.

Más szóval, ha a főnök odamegy hozzájuk avval, hogy "A jövő héten kapunk egy új dolgozót, egy darabig együtt dolgoztok majd, te fogod őt betanítani.", az ilyenfajták magukban úgy értelmezik, hogy "A jövő héttől lesz egy csicskád, akire rálőcsölheted az általad végzendő munka nagy részét, te leszel a főnöke, és kedvedre cseszegetheted, kiadhatod rá a stresszből fakadó feszkót". Többek közt ezen mentalitás és bánásmód miatt menekül a fiatalabbak jelentős része külföldre, én is ezt tettem.

2020. dec. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
18%
Teher alatt nő a pálma. Van, aki képes rá, és a fejlődése érdekében teszik ki ennek.
2020. dec. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
8: Én az ilyet nem veszem be. Ez kb. az a szint, mint amikor manapság, felnőttként összefutok ex-általános, vagy középsulis osztálytársakkal, akik szekáltak engem, és amikor felemlítem nekik, avval a maszlaggal jönnek, hogy ők csak az életre akartak felkészíteni. És ahogy látom (itt az oldalon is, bizonyos kérdéseknél és kommenteknél) ezt sokan sajnos be is veszik. Bocsánatkérés helyett végülis egyszerűbb magyarázkodni és ideologizálni.
2020. dec. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!