Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha gyes alatt akarok dolgoznk,...

Ha gyes alatt akarok dolgoznk, már el is intéztem a munkahelyemen, hogy holnap kezdek, az alábbi esetben mit csinálhatnék?

Figyelt kérdés
2 éves két hónapos a kisfiam. Ma lett meg az eredmény, hogy az eddigi tojás allergiája melett mostmár a tejre, banánra és a csokoládéra is nagyon allergiás. A munkahelyemen csak 6 órába megyek vissza amugy is és a pénz meg nagyon kevés lesz. Így mostmár meg lehet igényelni az emelt családit és akkor itthon maradnék. Ezt azért gondolom most így mert ha esetleg beteg más sajnos nem tud neki ugy főzni, hogy ehessen belöle. Sajnos mamam egy év alatt sem szokta meg a tojás allergiát, és csak ő maradhatna vele ha én dolgozok. Ti mit csinálnátok a helyemben? Egyébként már bölcsis és meg tudják oldani az allergiás étkeztetést.

2014. jún. 2. 11:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Kerdes, hogy mennyire esne ki a gyes+emelt csp es a fizud kozotti kulonbseg.
2014. jún. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A fizum olyan 55 ezer lenne. Ezért is gondolkodom, hogy tök felesleges dolgozni mennem. Még megveszem a bérletet 6500ft ért. Akkor azt sem kellene. Ja és ráadásul itthon van egy kis maszek munkám. Abbol még be jön valamennyi. A bölcsiben sem kell már fiztni csak fél árat. Oda meg nagyon szeret járni. Nem szivesen venném ki már. De ott is odafigyelnek, hogy mit eszik és meg pláne , hogy ugy főzök! Egy darabig már csináltuk a tej tojás mentes főzést. Már nekem nem okoz ez gondot.
2014. jún. 2. 11:49
 3/6 anonim ***** válasza:
De ha te nem dolgozol bölcsibe hogy veszik fel? Nálunk pl alapból kizárt.
2014. jún. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Már 3 hónapja jár! akkor pont kevés volt a gyerek és kérték, hogy kezdjen még februárban , hiába márciusban töltötte a kettő évet. De munkáltatóit kértek, azt még akkor le adtam!
2014. jún. 2. 11:55
 5/6 anonim ***** válasza:

nem értem, az emelt gyes miért zárja ki azt, hogy dolgozz?

bölcsiben meg tudják oldani az étkezését, akkor neked csak a vacsorát és a hétvégét kell megoldanod, azt munka mellett is lehet.

és egy beteg gyerek mellett azért szerintem nem mindegy a 50E plusz vagy minusz.

13.000.- miben segít ki titeket, hogy annyiért ott maradsz? mert az emelt gyes és csp 48.000.- körül van.

én is emeltet kapok, 5 órában dolgozom, nem olyan sok az, mindent meg tudok oldani mellette :)

és persze az emelt is jár munka mellett, tehát nem esik ki, gyed extra előtt is járt az emelt támogatás munka mellett

2014. jún. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod! Persze minden Forint jol jön. Csak olyan kevés a fizum, hogy más ezért el sem menne dolgozni. De én ma munkába álltam. Erre a gyerek beteg lett. De megoldjuk. Kell a pénz, nem maradok Itthon. És nekem is jo kimozdulni már!
2014. jún. 3. 20:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!