Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Sose fogok annyi pénzt keresni...

Sose fogok annyi pénzt keresni közgazdászként,mint egyik haverom külföldön hegesztéssel?

Figyelt kérdés

Első éves gazdmenedzsment hallgató vagyok, és az egyik haverom hegesztőnek tanult, most Németországban dolgozik egy kis magyar vállalkozásnál hegesztőként.


Azt mondja 1 millió körül kap+ a szállást is a cég állja. Látszik,hogy elég jól megy neki, elég komoly autóval jár haza stb stb.


Na szóval itt vagyok én,akinek tetszik a szak,amit tanul, de ilyen végzetséggel külföldön nem nagyon fogok munkát vállalni.


Most jön az a tény,hogy én Magyarországon, ha már 200-300 ezer nettót fogok keresni az már jónak számít, ő már 1 éve dolgozik ez idő alatt kiszámolhatjuk, hogy, havonta tegyük fel félrerak 500 ezer forintot, az egy év alatt is már 6 millió forint,amit berak egy jó kötvénybe szépen profitál is neki, pláne,hogy euróba kapja. Na szóval mire én vegzek kb 3 év még ez idő alatt ő még keres 21 millió forintot, összesen lesz vagy 30 millió forintja ,amiből már házat fog tudni venni stb.


Eléggé elszomorít ez a tudat,hogy én még pár év múlva sehol nem leszek :|

Gyakran elgondolkozok,hogy megéri e tanulni egyetemen,vagy inkább egy szakmát kitanulni és hullára keresni magam...


Ne essen félreértés nem tőle sajnálom a pénzt, mert nyílván megérdemli!



2020. dec. 12. 13:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát, hajrá, ha te ezt szeretnéd.

Azért azt elmondanám, hogy közgazdászként dolgozom, hat éve végeztem az egyetemen, részmunkaidőben dolgozom szerződéssel, a maradék időmben szabadúszó vagyok itthonról külföldi kliensekkel. Az idei átlagolt havi bevételem 1.3 millió volt. Nem mondom, hogy ez minden évben így van, de összességében nincs okunk panaszkodni...

2020. dec. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
29%
Egy közgazdász, ha havi 300 nettót keres, itt baj van.
2020. dec. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha szeretnél kétszer annyiból élni egy olyan helyen, ahol minden kétszer annyi és mellé minden nap kimosakodni a retekből, szíved joga. Próbáld ki, amit a haver. Valószínűleg 2 hónap után csúszol is vissza oda, ahol most vagy. Okkal választják az emberek az értelmiségi pályát.
2020. dec. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
89%
Ez a minta mindig így volt. A kezdő szakmunkás bére mindig magasabb volt, mint az értelmiségi pályáké. Azonban ő pár év alatt eléri a plafont. A te pályád pedig olyan lenne, hogy az első 5 év nyögvenyelős, aztán ha ügyes vagy, akkor elkezdesz igen gyorsan felfelé lépkedni, amivel már többet fogsz keresni, mint a heggesztő. Persze, ha te heggesztő akarsz lenni, mert ez a vágyad, akkor ne tartson vissza és csináld azt. Én maradok közgazdász és semmire nem cserélném, mert ezt szeretem a legjobban és őszintén bérezésben sem cserélnék senkivel. Már itt tartok szerencsére. Persze sok munka és idő volt, de megérte.
2020. dec. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
57%

Fejezd be a hisztit, es hasonlatokat orszagon belul keress.

Egy itthoni heggeszto nem keres milliot, legalabbis alkalmazottkent, es egy nemet kozgazgasz sem kap 300 ezret.

Az hogy a szakmad mennyire keresett kulfoldon, mar reszlet kerdese.

Plusz o most sokat keres, de tonkremegy a tudeje 20 even belul.

2020. dec. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az emberek elfelejtik, hogy a munkahely nem csak fizetésből áll, hanem sok minden másból. Például munka körülmények és munkakultura. Közgazdászoknak szerintem - nem ismerem az adott szakmát, úgy nyilatkozom - előbb lesz abból problémájuk hogy sokat ülnek székben (gerinc probléma, stb) mint a tudejukkel (ha dohányoznak akkor igen), s míg egy közgazdászt én egy irodában tudok elképzelni (fertőzés veszély, mocsok kevés, bár embere válogatja igényességét),addig az említett hegesztő szakmának általában mások a munka körülményei és munka kultúrája.

Komolyan emberek, értem én hogy a pénz fontos dolog, pláne egy gazdasági válságban, de nem csak a pénz a fontos. Sokan ebbe buktak most bele.

2020. dec. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!