Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A bérfeszültség mérgezi a...

A bérfeszültség mérgezi a mindennapjaim, de nem találok másik pozíciót. Hogy tegyem túl magam a helyzeten?

Figyelt kérdés

A pályakezdő új kollégám próbaidő után 70 ezer nettóval (30%-kal) többet keres mint én, aki kb. egy éve dolgozom a cégnél és kb 2.5 éves szakmai tapasztalatom van. Más munkakörben dolgozó jóval több tapasztalattal rendelkező kollégáktól is többet keres, teljesen indokolatlanul és mindenkit zavar. Nagyon fel akartak venni egy férfi kollégát, semmi más indokot nem látok erre a fizetésre. Jeleztem a főnöknek, hogy fizetésemelést kérek, nem kaptam,nem indokolta, hogy miért nem.

Azóta sajnos nagyon alulmotivalt vagyok, a kollégámat sem bírom elviselni, folyamatosan új helyet keresek de siker nélkül...

Voltatok már ilyen helyzetben? Mit lehetne tenni?



2020. dec. 17. 17:51
 1/10 anonim ***** válasza:
21%

Hát, ha 70k lenne a fizum harmada, en mar reg kerestem volna másik helyet.

Attol hogy pályakezdő valaki, viszont még lehet magasabban kvalifikált, mert mondjuk 5 évet tanult egyetemen.

2020. dec. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Ugyanaz a végzettségünk és a nyelvtudásunk is természetesen. Ha magasabb végzettségű lenne akkor természetesen eszembe sem jutna háborogni.

A piac amiben dolgozunk ilyen, a legtöbb helyen a minimálbért ajánlják, a munkahely kevés és a legtöbb sz*r így nem nagyon lehet ugrálni.

5 év egyetemet pedig nem sokan akarnak kidobni.

2020. dec. 17. 18:03
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Új kollégákat nálunk is magasabb bérért veszik fel, mint a már 5 éve ott lévőket.


Ezért is kezeli "bizalmas információnak" a cég a fizetéseket.

2020. dec. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
49%

Felmondanék.A munkanélküli idő alatt keresnék másik helyet.

Ha nem jön össze más, akkor jelentkeznék ugyan oda.

2020. dec. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
66%

"akkor jelentkeznék ugyan oda."


és vissza is vennének .... világos. nálunk 10 év a visszavételi tilalom. akinek felmondanak vagy maga mond fel, semmiféle munkakörre még portásnak se vehető vissza felmondás + 10 évig.

2020. dec. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy idáig elégedett voltál, csak azóta hánykolódsz, mióta ezt az infót megtudtad?

Keress új helyet.

2020. dec. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igen, ameddig ezt nem tudtam addig elvoltam, volt kolléganő is ugyanennyit kapott mint én, kb. egyszerr kezdtünk. A piacon is ez a reális amit mi kaptunk, aztán növekszik. Erre jött egy pályakezdő aki jóval többet kap mint egy nagy multi kollégája kapna stb. És nincs benne logika, kivéve hogy férfi és a főnökasszony nagyon egy férfit akart a pozícióra.
2020. dec. 17. 20:28
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Próbáltál már fizetésemelést kérni?
2020. dec. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
"és vissza is vennének .... világos. nálunk 10 év a visszavételi tilalom" - Ezt csak ott tehetik meg, ahol bármikor pótolható a távozó ember, de egy szűkebb szektorban ezt a cégek nem kockáztatják, a jó szakember nyugodtan lehet pofátlan, nekem is van kollégám, akinek sokat lenyelnek a vezetők, csak azért, mert nem pótolható.
2020. dec. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Én 3 hónapja mondtam fel és azóta sem találtam sajnos új helyet.. Szerintem tarts ki kicsit mert ez a vírus helyzet is megnehezíti a dolgot. Persze közben nézelődj,jelentkezz ha valami tetszik, de ne mondj fel míg nincs új helyed.
2020. dec. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!