Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Próba idő alatt elkell mennem...

Próba idő alatt elkell mennem táppénzre.. Kirúgnak?

Figyelt kérdés

19eves vagyok nemreg vegeztem a sulival. De mivel nem tetszik a szakma amit tanultam ezert elmentem egy gyarba, ami elelmiszerekkel foglalkozik. De nagyon megfaztam, faj a torkom, lazas vagyok. Ezert ma muszaj elmennem orvoshoz.

De most anyukám veszekszik velem hogy mekkora hulye vagyok hogy proba ido alatt elmegyek tappenzre es hogy kifognak rugni meg ilyenek. Jol elvette a kedvem mindentol..

1,5 honapja dolgozok ott.. De nem

Tehetek róla hogy most kaptam el :/


2021. jan. 5. 06:39
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Vagy igen, vagy nem.

Ha akarnak kirúgnak, nem véd semmi próbaidő alatt.

2021. jan. 5. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
80%
99%
2021. jan. 5. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
50-50% az esély. Amit tehetsz, hogy amikor betelefonálsz vagy írsz nekik, közlöd, hogy igyekszel mielőbb erőre kapni.
2021. jan. 5. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
89%
Esetleg még jobb megoldás, ha bemész, és ha látják, hogy köhécselsz, meg alig állsz a lábadon, akkor ők fognak táppénzre zavarni.
2021. jan. 5. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Fel kell hívni a műszakvezetőt és megmondod, hogy szarul vagy, köhögsz, lázas vagy. Mondjuk egy élelmiszerrel foglalkozó helyen ez nem játék. Sőt simán lehetsz covidos is, anyunak is így indult, majd 2 nap után jött a szagvesztés.

Mondjuk, ha emiatt kirúgnak elég trágya egy hely, mert most bárki bárhol megbetegedhet és kieshet 1-2 hétre.

2021. jan. 5. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Jelen helyzetben normális helyen be sem engednek ilyen tünetekkel, felelős ember pedig így nem megy emberek közé.
2021. jan. 5. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Ezekben a COVIDos időkben a munkáltatók se tudják, hogy ez nem játék, pláne, ha élelmiszerrel dolgozol ne menj be az~rt, hogy 2 óra alatt összeköhögj mindent. Normális cég ezért nem rúg ki alkalmazottat.
2021. jan. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Probaidő alatt indoklás sem kell sem neked sem a munkáltatónak a szakításhoz, de ez mondjuk lehet egy indok
2021. jan. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
A betegség az mondjuk pont nem lehet a felmondás indoka utolsó.
2021. jan. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
47%
#9: Nem kell indok...
2021. jan. 6. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!