Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha az orvos táppénz...

Mit tegyek ha az orvos táppénzre vett de nem merem megmondani a munkahelyen inkább dolgoznék mert félek kirugnak?

Figyelt kérdés
2014. nov. 24. 09:19
 1/5 anonim ***** válasza:
88%
Telefonálj be az orvoshoz, hogy mindenképp menned kell dolgozni, nem kéred a táppénzt. Ebben semmi nincs.
2014. nov. 24. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Ezt az orvosnál kellett volna közölni, hogy semmiképpen ne vegyen táppénzre. Van ilyen, nem te vagy az első. Ha nem annyira indokolt, akkor a doki simán beleegyezik. Ha komolyabb a baj, akkor meg az orvost kell követned. Érdekes vagy. Az orvosnál nem szólsz, a munkahelyen nem mersz szólni. Szerintem szólj a munkahelyen, ha már az orvosnál nem tetted. Ez már mindenképpen hülyén jön ki. Az orvoshoz én biztos nem vennék vissza, esetleg legközelebb ott helyben megmondanám, ha nem akarok táppénzre menni. A munkahelyen viszont rögtön szólj, az rosszabb, ha nem mersz szólni és húzod az időt.
2014. nov. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Mi történt végül? Telefonáltál az orvosnak? Vagy a munkahelyen szóltál? Mit szóltak (akár a doki, akár a munkahely) Érdekelnek az ilyen ügyek. Sajnos az ember már táppénzen sem lehet, mert fél. Elég szörnyű helyzet. Ha beteg valaki, akkor igenis jár neki a pihenés. Nemcsak a maga érdeke sok esetben. Hány táppénzcsaló van, aki nem is beteg, csak úgy elmegy. Aki meg beteg, nem mer. Szörnyű. Nem Rád vonatkoztatva írtam, csak általában.
2014. nov. 25. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
szoltam munkahelyen..furán néztek nagyon. ez elött ugyan voltam már táppénzen egy honapot. gerincsérv lumbágo porckopás csigolyagyulladás. Napi 12ora állás nem tesz jot. csak az esett szarul h furán néztek...pedig a tavalyi év kb 80%át egyedül huztam le éjjelesbe 3gépre ami persze 3ember munkálya lett volna. na mind1 fel is mondok majd csak az év végi prémiumot várom annyi.
2014. nov. 25. 07:59
 5/5 anonim válasza:
Jól tetted. Ha tényleg beteg vagy, akkor nem lehet első a munka, bármilyen következménye lesz. Munkahelyed lehet, az egészséged nem játszhatod el, ha ilyen gondjaid vannak. Ráadásul ma már az sem biztosíték, ha "nem leszel beteg". A munka ugyanúgy véget érhet akár pillanatok alatt. Ilyen világot élünk. Az egészség kell holnap is. Azt nehezebb visszahozni, vagy adott esetben nem is tudod.
2014. nov. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!