Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek nem hat hülyén...

Szerintetek nem hat hülyén az, amikor azt írják, hogy dolgozni tudó és akaró?

Figyelt kérdés
Most ezzel tulajdonképpen mit várnak? Hogy majd nem fognak bepróbálkozni olyanok, akik lusták? Az úgyis menet közben derül ki. Meg amúgy is olyan bután hangzik az a kifejezés.. ha már jelentkezik valaki, akkor valószínű dolgozni akar. Áá:D
2021. jan. 5. 20:41
 1/10 anonim ***** válasza:
29%
Szerintem csak diszkriminatív.
2021. jan. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%
Nyilván ezeket a legtrógerebb álláshirdetésekhez írják oda. Kb ilyen "falusi mezőgazdaságba kocagondozót keresünk" kategóriás.
2021. jan. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
64%

Mi ebben a diszkriminatív, wzzeg?


Te felvennél olyan munkatársat a saját vállalkozásodba aki csak kávézni meg dumálni járna be?

2021. jan. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen amúgy akartam is írni, hogy mindig ilyen falu legkisebb boltjai és kocsmai írják így, ha munkaerőt keresnek.:D
2021. jan. 5. 20:48
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel pont, hogy a munkáltató tesz egy "szóbeli megállapodást". Ha felveszi (mert bárki mondhatja, hogy akar dolgozni), és úgy látja, hogy gyakorlatban mégsem megy annyira a munkavállalónak, azaz nem akar dolgozni, akkor megfogja és kirúgja. És az egyéb hivatalos szerződéseken kívül nyugodtan hivatkozhat arra, hogy ő dolgozni akaró embernek hirdette meg az állást.
2021. jan. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
88%
Ezzel burkoltan arra céloznak, hogy rövid időn belül ki is rúgnak ha azt hiszed, hogy oda melegedni kell járni. Valószínűleg az olyan helyre, ahol ezt így le kell írni, nem épp diplomát várnak el.
2021. jan. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

nincs ezzel semmi gond, sajnos tényleg ilyen a munkaerőpiac egy nem elhanyagolható része.


még csak nem is az alja munkáknál kell ezt keresni.

legalább annyira jellemző ez a friss diplomás pályakezdőkre, akik azzal, hogy elvégezték az egyetemet, úgy érzik, hogy már teljesítettek és akkor mostmár csak kell egy jól fizető munka, ahova bejárnak melegedni vagy hogy csak azt a feladatot kell végezniük, amihez kedvük van. furcsán hangzik, de manapság túl sokan kapnak diplomát, lassan már az is olyan szintre silányul, mint egy érettségi, ha már nem az a szint...

2021. jan. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
67%

Dolgozni tudó = értelmes, hamar tanul, nem kell mellette ülni

Dolgozni akaró = szó nélkül bevállalja a túlórát is

2021. jan. 6. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Na én is bele futottam egy ilyenbe.


"Keresem azt a dolgozni akaró szakit"

ugyan ez mellett


"megfelelő önbizalommal tud leülni egy 2-3 millió forintos termék mellé"


"kezdők jelentkezését sajnos nem tudom fogadni, mivel szoros határidők kínoznak, továbbá luxustermékeket gyártunk és a minőségi elvárások ezzel arányosak."


Ahova ilyen szintű szaktudású szakembert keresnek, ott komolyan ki kell még kötni, hogy ne legyen egy munkakerülő lumper alkesz?

2021. jan. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Van egy vastelep a környéken, oda 2 havonta keresnek irodistát. Leírják, hogy túlóra az van, meg heti 6 nap meló, jah és olyan se jelentkezzen aki 1-2 éven beül gyereket akar.
2021. jan. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!