Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ez jogilag legális?

Ez jogilag legális?

Figyelt kérdés

Egy idősotthonban dolgozom. Az otthon rendelkezik egy Medex géppel, és a fenntartó most kitalálta, hogy kötelezővé teszi a dolgozók között a gép használatát.

Elsősorban most mindenkinek meg kell jelennie, hogy leteszteljék a géppel az egészségi állapotát, mivel a fenntartó kíváncsi a dolgozók értékeire.

Én nem vagyok nagyon ott a jogban, de szerintem nem teheti kötelezővé a gép használatát. Vagy ha igen, akkor sem nézhetné meg a dolgozók orvosi eredményeit.

Ti mit gondoltok erről?



#Medex #Medex teszt #Orvosi eredmény
2021. jan. 7. 14:21
 1/2 anonim ***** válasza:
52%
Mit mér a Medex?
2021. jan. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Teljes mértékben jogellenes, méghozzá a szigorúbban büntetendő fajtából.

A munkáltatónak mindössze azt van joga felmérni, hogy a dolgozók a munkakör betöltésére alkalmasak-e. Ezt minden esetben orvos kell, hogy felmérje, és ezen adatok tárolására is szigorú szabályok vonatkoznak. Tehát mondjuk az orvos megmérheti, hogy mennyi a vérnyomásom, de a mért értéket senkinek nem mondhatja el. Még a főnöknek, vagy a fenntartónak sem. Továbbá nem végezhet olyan vizsgálatot vagy mérést, ami nem indokolt a munkaalkalmassághoz. Tehát például nekem, mint informatikusnak a látásomat joga lenne az orvosnak megnézni, de mondjuk a testzsírszázalékomat már nem. A vizsgálat eredményét pedig nem mondhatja el a felettesemnek, csak azt, hogy megfeleltem-e vagy sem.

Ettől függetlenül persze ha én akarom, ÖNKÉNT elmondhatom neki, sőt, ha az orvos is partner benne, a kérésemre más jellegű vizsgálatokat is elvégezhet, de ez már mind önkéntes dolog.

2021. jan. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!