Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy legyek jó dolgozó az új...

Hogy legyek jó dolgozó az új munkahelyemen?

Figyelt kérdés
Nemsokára kezdek új munkahelyen ha minden jól megy az interjún és végre olyan munkát csinálhatok amit régóta szeretnék és megfelelő időbeosztásban. Elég rég dolgoztam utoljára mivel nehezen találtam munkát meg nem is kerestek sokáig. Eléggé félek az új kihívásoktól, új emberekkel ismerkedni, középpontban szerepelni. Nagyon szeretném megtartani ezt a munkahelyet ha sikerül és sokáig szeretnék ott lenni. Nagyon kedves volt a HR-s akivel beszéltem ezért nem izgulok annyira az interjú miatt, de az első napoktól és hetektől főleg a visszaállás a korán keléshez meg az elinduláshoz. Hogyan legyek jó dolgozó és mégse közben az a tudjátok kipécézett aki mindent jól csinál stb...Meg félek attól is, hogy sokat fogok hibázni és emiatt megválnak tőlem. Interjúra, hogy öltözzek ilyen hideg időben, hogy normális és csinos legyen a megjelenésem? Eléggé csendes típus vagyok és félek, hogy emiatt is kifognak közösíteni mint iskolában, bár itt csak felnőttebb emberek lesznek és mindenki a munkára koncentrál. Mit tanácsoltok? 23L

2021. jan. 8. 22:36
 1/7 anonim ***** válasza:
63%

A lényeg, hogy inkább dolgozz kevesebbet, de ismerd meg a környezetedet! Ismerd meg, hogy ki hogyan lehet a hasznodra, illetve hogy te kinek lehetsz a használra és hogyan.


A munka a legtöbb helyen eléggé lébecolás. Az a végső cél, hogy a főnököd szerint és az ő főnöke szerint jónak tűnj.

Hogy mi a jó... az le volt írva az álláshirdetésben... általános hülyeségeken felül főleg a különleges igényekre kell figyelni. Az elődöd rossz tulajdonságait nem akarják újra látni.

A veled egyszinten levők pedig mimd a kitúrásodra játszanak. De semmit nem érnek vele, ha végül a főnökök téged fognak kedvelni. Ellentmondás van benne bizony, mert a csapatmunka fontos lenne...


Szóval legyél kezdeményező, és a problémák megoldására-megelőzésére koncentrálj!

2021. jan. 8. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
1.köszi amúgy a választ.:)
2021. jan. 8. 22:51
 3/7 anonim ***** válasza:

Pik-pak átkerül a helyes kategóriába ha jelentik a "rossz kategóriában van" indokkal a kérdést.

Ami pedig a kérdést illeti, én is relatíve most kezdtem, én már dolgozok úgy 2 hete. Hétfőtől rendes munkaszerződéssel (feltételezem hogy határozatlan idejű), eddig alkalmiban toltam. Amit én tettem nagyon egyszerű: azonnal megpróbáltam beilleszkedni és jó viszonyt kialakítani mindenkivel. Nem is nagyon tudok olyanról aki ne lenne velem legrosszabb esetben is semleges. A másik amit csinálok hogy odafigyelek a munkámra hogy az ha lehet papírforma szerint haladjon mind munkaidőt, mind teendőket tekintve. Próbálok pontos lenni és nem hibázni, illetve nem gondolom túl, amit mondanak azt teszem és kész. Számukra én pozitív képet alkotok, ennyi bőven elég.

2021. jan. 9. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

4.szuper akkor megnyugodtam csak én bénázok :D

amúgy én is ilyen akarok lenni mint te 4-es bár eléggé zárkózott vagyok ezért is félek kezdeményezni :D..

2021. jan. 9. 01:26
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem muszáj mindenkivel puszipajtinak lenni, de azért addig illik eljutni, hogy a kommunikáció gördülékeny legyen.
2021. jan. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
5.könnyu ezt mondani..
2021. jan. 9. 16:50
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem csak könnyű, ez egy amolyan elvárás. Kell, máskülönben nehéz egy több embert igénylő cég/cégcsoport teendőit ellátni. Én sem vagyok egy nagy extrovertált emberke, de azért tudok kapcsolatot teremteni bárkivel. Nem bonyolult.
2021. jan. 9. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!