Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért állítja valaki hogy ő...

Miért állítja valaki hogy ő kért részmunkaidőt, miközben még könyörgött is hogy ne tegyék át? Így védi az egóját?

Figyelt kérdés

Ha valakit egyoldalúan áttesznek főállásból részmunkaidőbe (ill nem egyoldalú fel lett ajánlva, hogy elfogadja vagy kirúgják...) akkor miért állítja a többi dolgozónak hogy ő kérte a részállást?

Miközben dehogy ő kérte, még könyörgött is a főnöknek hogy ne tegye át. Csak erről a többi dolgozó nem tud.

Miért állítja a többieknek hogy ő kérte a részállást?

Így védi az egóját? Így próbál erős maradni/annak látszani?


2021. jan. 10. 08:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Kevesebb magyarázattal jár, illetve ahogy írtad is, az egóját védi. Jobb úgy beállítani, hogy a saját döntése volt, minthogy sem akaratán kívül, gyengébb munkaképessége miatt (bár ezt az okot nem tudom) került át részmunkaidőre. Gondolom ez egyfajta szégyen is neki.

Fiatalabb koromban emlékszek, volt olyan eset, hogy valamilyen oknál fogva nem hívott a baráti társaságom egy összejövetelre. Később amikor ez szóba került, azt válaszoltam hogy semmi probléma, hiszen úgy sem értem volna rá az nap, mert dolgom volt... :)

Dehogynem értem volna rá, de könnyebb volt ezt válaszolni. Persze más, hogy tizenévesen veti be ezt a játszmát az ember, vagy felnőttként.

2021. jan. 10. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

kíváncsi vagyok akkor mit mond majd ha lapátra teszik (mert érik-érik) köv lépcsőben áttennék őt még kisebb státuszba, de az már csak negyedállás lenne, nem lépik meg, inkább kirúgják.

Kíváncsi vagyok akkor mi lesz a duma.

2021. jan. 10. 10:12
 3/4 anonim ***** válasza:

Az hogy ő mondott fel. Mi más?


Amugy főnököben ia vannak ilyenek akik nem képesek emelt fővel vereséget elfogadni annyira primitivek.

Ha vki felmond azt kürtöli hogy ő rugta ki.


Ahogy feltunt az ilyenek folyamat csak alacsonyabb szinteken van igy.


Magasabb körökben pl diplomasok közt ha vki felmond nem veri egyik vezeto sem magát arra hogy de én rugtam ki!:D hanem feketén feheren tudomasul veszik aztan keresnek mast es ennyi. Sokkal fontosabb kerdesek az üzletmenet.

2021. jan. 10. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

"'Magasabb körökben pl diplomasok közt"



Épp egy diplomásról van szó egyébként.... csak szólok.

2021. jan. 10. 11:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!