Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan szigorìtanád a mobbingr...

Hogyan szigorìtanád a mobbingra vonatkozó szabályokat a munkahelyen?

Figyelt kérdés
Nálunk nem szokták kivizsgálni az eseteket. Előfordul, hogy olyan ember is megaláztatásban vesz részt, aki kemènyen dolgozott. A munkája után kap egy jelképes összeget, ezzel is kifejezve a megbecsülèst. Hogyan lehetne kiküszöbölbi az ilyen problémákat a munkahelyeken?
2021. jan. 12. 08:48
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
*kiküszöbölni
2021. jan. 12. 08:49
 2/15 anonim ***** válasza:
59%

Sokkal jobban rámennék a softskillekre a felvételin. Aki emberileg nem való a csapatba, azt nem szükséges felvenni csak azért, mert jó szakember. Bszhatom amúgy is, ha valaki jó, ha akadályozza a csapatdinamikát. És ez nem csak a bántalmazókra vonatkozik, hanem azokra is, akik túlérzékenyek. Úgy gondolom, egy normális környezet kialakításában szerepe van nekik is. Ez nem áldozathibáztatás, ez csak az érem másik oldala: nem csak úgy lehet valaki alkalmatlan konfliktuskezelésre, ha erőszakosan, pszichoterrorral lép fel a munkatársa ellen, hanem úgy is, ha lapít, mint szar a gazban, megalázkodik, elkerülő üzemmódba kapcsol, aztán sunyiban megy köpni, hogy valaki kihúzza a szarból.


A második körös interjú fixen pszichológiai alkalmassági lenne, mondjuk én mindig is hangoztatom, hogy csak pszichológus szakembereket vennék fel a kiválasztáshoz is, nem valami kókler titkárnőt. Az ne félj, tudja a dolgát, nem csak idióta kérdéseket tesz fel, amit kedve szerint értékel.


A másik megoldás élni a lehetőséggel, amit a szervezeten belüli kommunikációs eszközök adnak. A céges csatornán zajló beszélgetéseket simán megnézheti a vezetőség. Ezt én gyakorolnám is. Ha valakinek megnehezíti a munkáját akár csak az, ha a kolléga arrogánsan, foghegyről képes válaszolni, akkor már elő lehet venni az illetőt.

2021. jan. 12. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!Ami mèg eszembe jutott. Ha valaki több irányból kapja az ìvet, akkor azt mondják, hogy az adott illető a kiváltó tényezője ennek. Az nem merül fel bennük, hogy egy jól felépìtett munkahelyen egy ilyen fajta bánásmód nem fordulhatna elő, meg ahhoz a vehetők részvételének mellőzèse is kell, hogy ne tudjanak reálisan látni az adott üggyel kapcsolatban.
2021. jan. 12. 09:15
 4/15 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem a pszichológiai alkalmassági sem jó. Sajnos pszichológusok között is sok idióta van, mint ahogy a HR-esek sem mind remekek.


Egy dolog biztosan beválik. Kamera. Akkor nem lehet elsumákolni, hogy mi történt. Nagyon sok helyen van már. Üzletekben, raktárakban, gyárakban.

2021. jan. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
18%
Nézném, hogy az iskolába hanyas volt a magatartásuk, rúgták-e ki valamelyikből. Hármas, vagy annál rosszabb magatartási átlagúakat külön részlegbe tennék.
2021. jan. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
88%

Utolsó,egy negyvenes ember ezért körberöhög.

Mit mondasz neki felvérelin,hozza be gimnáziumi/ált.isklai bizijét?

2021. jan. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
31%
6: Miért is ne lehetne?
2021. jan. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

#5 Semmit nem jelent, hogy egy 30-40 éves ember milyen volt kölökként. Én el voltam engedve, rengeteg galibát okoztam annak idején a csínytevéseimmel, nem bírtam a seggemen elülni, ezért rendszeresen 2-3 között volt a magatartásom (a szorgalmam nem, épp azért nem bírtam magammal, mert untam az anyagot, amit a szüleimnek hála, könnyen megtanultam megtanulni). Egyetemre kitomboltam magam, máshol vezetem le a fölösleges energiáimat, nem unom már halálra magam, mert komplex feladatokat csinálhattam és a jelenlegi munkahelyemen a legelfogadóbb, legkötelességtudóbb emberek közé tartozom (nem a saját véleményem szerint). Soha nem volt egy rossz szavam senkihez itt, ezért is mentorálom a rendes melóm mellett a gyakornokokat. Nem, nem voltam jó gyerek, de lelkileg egészségesen nőttem fel és ez nagyon sokat számít abban, hogy valaki hogy viszonyul másokhoz.


Aztán vannak azok a kölykök (nagy számban), akik - szerencsétlenek - nyakig benne voltak a családon belüli erőszakban, retardált, vaskalapos szülőkkel, akik mellett kuss volt a nevük, meg sem mertek nyikkanni órán sem, annyira elnyomták őket, aztán mikor kikerültek a való életbe, akkor robbant ez az egész és világi sggfejek lettek, akiknek nem lehet parancsolni. Volt nekem is dolgom ilyenekkel. Rengeteg szorongó/bántalmazott gyerekből lett frusztrált felnőttet ismerek, aki kb embergyűlölőként nőtt fel. És tudjuk, hogy bántalmazottból nagyon nagy valószínűséggel lesznek bantalmazók.

2021. jan. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
5: persze, szóval, aki iskolában elevenebb gyerek volt, vagy nem szerették a tanárok, mert nem voltak elég jómódúak a szülei, akkor az egész életében szívjon. Nagyon jó ötlet!
2021. jan. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
30%

Oké, mondjuk hogy igazatok van. De akkor viszont, akinek ilyen magatartása volt, az a felvételkor legyen extrán figyelmeztetve, hogy figyelni fogják, és ha panasz jön rá bármelyik kollégától, keményen átvizsgálják a dolgot.

És amúgy a magatartásproblémások között elég szép számmal vannak olyanok, akik utána felnőttként sem lesznek különönbek. Elég sokat ismerek.

2021. jan. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!