Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Enyhe beszédhiba kizárja a jó...

Enyhe beszédhiba kizárja a jó kommunikációs készséget?

Figyelt kérdés
Enyhe beszédhiba (raccsolás, volt, aki egyből észrevette, de a legtöbben nem veszik észre)kizáró tényező lehet egy olyan munkánál, ahol elvárás a jó kommunikációs készség?
2021. jan. 12. 09:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez két külön dolog. Egy színésznél, rádióbemondónál fontos, hogy szépen, helyesen ejtse a szavakat. De nem kell kommunikációs helyzeteket az átlagnál többször megoldania. Itt probléma lehet a raccsolás.


Egy üzletkötőnek, információs pultnál dolgozónak jól kell tudnia kommunikálni. Ez a kommunikáció tartalmára vonatkozik, meg persze érthetően beszéljen. Egy kis raccsolás nem kéne hogy gondot okozzon.


Aztán vannak ilyen kirakat-emberek, cég kommunikációs munkatársa stb., aki az imidzs része is, szóval szépen és ügyesen is kell beszélnie. Itt mindkettő kell.

2021. jan. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 KárpátokGéniusza válasza:
A raccsolás nemesi dolog
2021. jan. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Metionin ***** válasza:
Nem. Ha nem színész vagy ilyesmi, akkor nem számít, a lényeg hogy hogyan fejezi ki magát. Nekem van diákom enyhe beszédhibával, születési rendellenesség miatt van neki, semmiben nem zavarja, jó cégnél csinálta a gyakorlatát is és egyéb helyeken se problémás. Nekem elég volt 2 nap hogy teljesen megszokjam, már nem is érzékelem hogy beszédhibás.
2021. jan. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az egy dolog, hogy sok helyen beleírják az álláshirdetésbe, hogy "elvárás", de ettől még nem ezen múlik. Ha a munkádhoz közvetlenül nem kapcsolódik az, hogy sokat kell majd beszélned (pl. egész nap telefonálnod kell, vagy üzletkötő vagy), akkor semmiféle gondot nem fog okozni.
2021. jan. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!