Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Beszédhiba mögött, például...

Beszédhiba mögött, például érthetetlen beszéd, hadarás, halk beszéd milyen betegség állhat, vagy milyen szervi hiba/elváltozás ?

Figyelt kérdés

2020. dec. 26. 21:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Elsősorban, így látatlanban azt javasolnám, hogy keress fel szakembereket, hisz sok minden állhat ezek hátterében. Elsősorban érdemes lenne egy fogorvoshoz, logopédushoz ellátogatnod, ők szakszerűen meg tudnak vizsgálni, majd szakvéleményt alkotni. Az anatómiai elváltozásoktól a különböző idegrendszeri betegségekig minden állhat emögött, ezért csak így, nem lehet sajnos megmondani.

2020. dec. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

érthetetlen beszéd deformalitás - száj, nyelv, gége stb miatt.

a hadarás és a halk beszéd gyakran pszichés eredetű izgulás, félelem - halk hangszál probléma is lehet.

Nekem a fogaim állása miatt van egy kis pösszeségem például.

2020. dec. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
És ezeket hogyan lehet kivizsgáltatni? Voltam hallásvizsgálaton ott nem találtak különösebb problémát.
2020. dec. 26. 22:02
 4/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Nem igazán értem, hogy a negatív hallásvizsgálat hogy függ össze a beszédhibáddal.

Kérj beutalót egy fogorvoshoz, beszédterapeutához/logopédushoz.

2020. dec. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hát hogy a hallásromlás összefügg a beszéghibával, nem ?
2020. dec. 26. 22:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!