Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyire igaz, hogy komolyabb...

Mennyire igaz, hogy komolyabb munkahekyekre nem vasznek fel látható tetoválással?

Figyelt kérdés
2021. jan. 14. 20:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%

Nem a "komolyságtól" függ, hanem a cég és a pozíció típusától. Bizonyos helyeken elvárják, hogy a dolgozók ne mutogassák feltűnően az egyéniségüket/ízlésüket, hanem minél inkább simuljanak bele a közegbe.


Pl repülőtéri check-in dolgozó álláshirdetésben láttam ilyen megkötést, hogy nem lehet tetkó látható helyen. Az ilyen nagyon hivatalos helyeken, esetleg iskoláknál stb simán elképzelhető.

2021. jan. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez leginkább a front office munkákra jellemző, ahol ügyfelek, partnerek előtt kell megjelenned. Ellenben az IT részleg vezető informatikusát nem hiszem, hogy ne alkalmaznák az back részlegen.
2021. jan. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Sok orvoson, ápolón láttam már tetoválást..

Különböző helyeken irodistákon..tetovált börtönőrt is ismerek.

De pl egy vagyonőr ismerősömet a dm-be nem vették fel, mert (amúgy munkaruhában nem látható helyen) tetkója van.


Tehát szerintem nem a munkahely komolyságától függ.

2021. jan. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Látható helyen (mindkét alkarom) varrva van, férfi vagyok. Nyáron természetesen nem viselek hosszú ruházatot. Pénzintézetnél dolgozom, nem nevezem nevén. Bankfiókban. Rövidujjú ing nyáron. Láthatóak a tetoválásaim. Semmi negatív nem ért még ezzel kapcsolatban. Felettesem a legutóbbi tetoválásomat dicsérte, tetszett neki. Bizonyára vannak helyek, ahol nem tolarálják. Viszont azt vallom, hogy nem ettől lesz valaki jó vagy rossz szakember.
2021. jan. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :)
2021. jan. 15. 13:32
 6/12 kriszpo ***** válasza:

Ahogy az első írta: cégtől függ.

De annyit még hozzátennék, ha szabad, hogy cégtől függetlenül van olyan ahol ez visszatetszést, undort kelt az (átlag) emberekben is (nem a call centeresekre gondolok, természetesen). Nem azért, mert van tetkó, hanem azért, mert lehet hogy az a tetkó egyrészt ronda (ízlés kérdése) vagy azért mert ahhoz a munkakörhöz "komolytalanul" fest. Ugyanúgy ahogy az sem mindegy, hogy ahhoz a munkához amit végez, milyen ruhát vesz fel valaki. Ettől függetlenül nekem semmi bajom a tetkós emberekkel, ismerek jópárat aki szét van varrava és soha nem volt gond se velük, sem a munkájukkal.

2021. jan. 17. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Compliance kérdése. Ha van a cégnél, akkor necces lehet. Nálunk van, sokáig csak jelképes volt, ma már komolyabban veszik. Az én pozíciómban (tervezőmérnök), akihez beszállítók, mint ügyfelek is járnak, nem lenne egy tetoválásos mérnöknek esélye, hacsaknem olyan helyen van, ami nem látszik munka közben. Azt azért szeretném hozzátenni, hogy ezt sosem mondanák a jelentkező szemébe, teljesen más indokkal utasítanák el.
2021. jan. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Még valami eszembe jutott: én, ha cégvezető lennék, nem alkalmaznék olyan munkavállalót, akinek látható helyen van a tetoválása, illetve piercingje. Egyszer, még régen voltam egy cégnél állásinterjún, ahol a személyzetis csajnak a nyelvében is és az arcában is volt piercing. A nyelvében lévőt egész interjú alatt piszkálgatta a szájában. Undorító volt. Nem mentem oda dolgozni. Eltaszított teljesen!
2021. jan. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

3 tetoválásom van ezek közül 1 látható helyen(a csuklóm oldalán) kb akkora mint egy 200 forintos héberül :D

Kb az utolsó kisvárosi panzióba se vettek fel recepciósnak hiába végzettség + 3 nyelvvizsga.

Nem akarok a 'nyugatonmindenjobb' vonatra felszállni, de külföldön sehol nem volt vele problémám és nem, nem mosogatok.. :D Irodai munkám van ráadásul a felsőoktatásban.

2021. jan. 21. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem valami bizalomgerjesztő ! A TV-ben is látom hogy az ifiuraknak nagyon láttatnia kell a tetkóikat, mely némelyiken úgy néz ki mintha rothadna a keze, de villogni akar vele. Az un. "Való Világ" hasonszőrű tetovált delikvenseiről ne is beszéljünk, tele van aberrált nőkkel - ha ezeket annak lehet nevezni - Valamint buta, ostoba kanokkal.
2021. jan. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!