Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tehetnék ha nem tudok...

Mit tehetnék ha nem tudok elég jól teljesíteni a munkahelyemen és ezért már utálom is?

Figyelt kérdés

Könyvelőirodában dolgozok pár éve, ez az első munkahelyem, az elején még szerettem is úgy ahogy, de értelemszerűen egyre több lett a feladat, amit rám osztottak. Az elején még bírtam is, gyorsabb, ügyesebb lettem valamivel stb, akkor még nem is volt gond, de mára már annyi mindent kellene csinálni, annyi mindenre kellene figyelni, hogy egyszerűen nem tudom még gyorsabban és ugyanakkor jól is csinálni. Nem végzek el időben, sok hiba van utánam stb. Na még nem mondta konkrétan senki se, hanem én látom, de nem vagyok hülye, tudom, hogy a munkatársaim is így gondolják csak nem mondják. Amolyan csapatmunkában csináljuk a dolgokat, szóval ez rájuk is kihat.

Van egy ugyanolyan "elsőmunkahelyes" csaj mint én, csak ő egy évvel előttem jött, de ő sokkal ügyesebb, mint én.

Az elején még úgy gondolom tényleg próbálkoztam, de mára már a hozzáállásom se ugyan olyan, hisz úgyse leszek olyan gyors, a suliban is mindig utoljára adtam be a dolgozatot stb.

Meg igazából nem is keresek jól, és sokszor kell tovább benn maradni dolgozni, ami viszont kifizetve nincs... Ez a bennmaradás mindenkire vonatkozik, amikor határidő van, nem csak nekem kell, azért, mert nem végzek. Ezzel csak arra akartam célozni, hogy nem nagyon van, ami ösztönözzön.

Ti mit tennéntek a helyemben? Ebben a vírushelyzetben, nem szívesen váltanék munkahelyet.

De akkor meg mit? Maradjak itt sokszor estig, hogy végezzek mindennel? Valahogy fejlesszem magam?



2021. jan. 15. 13:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem mindent leírtál amit megtehetsz.


Annyit tennék hozzá, hogy azért egy munkahelyen, nem feltétlen az számít, amit nem csinálsz meg hanem amit igen. És lehet marad hiba utánad amit javítani kell, de közben meg egy csomó mindent megcsinálsz, ami érték a cégnek. És ha nem fizetnek olyan jók, akkor szinte biztos, hogy így is megéri téged alkalmazni, mert ők is pénzt keresnek ezzel.


Egy csapatban mindig van egy csomó különböző ember. Nem csak az van, hogy mindenki max fölött tolja. Eleve valakit nem érdekel az nem fog annyit tenni, mint akinek ez a szenvedélye. De a lényeg csak annyi, hogy ő is tegyen annyit, amivel már a cégnek megéri az alkalmazása.


Egyébként azt mondják munkát még akkor praktikus keresni, hogy ha nem akar épp váltani az ember, hogy tudja hogy mi a piaci értéke. Egy interjún bemondhatsz jó nagy összeget és nézed a reakciókat.


De ha utálod a területet, akár azon is gondolkodhatsz, hogy nagyobbat váltani. Nem tudom a jövőben mennyi könyvelőre lesz igény. Mert úgy tűnik egyre jobban automatizálva van a dolog. De ezt csak így kívülről érzem, nem vagyok könyvelő. De lehet igazi szakértővé kell válnod a területeden majd.

2021. jan. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Vagy megszoksz vagy megszöksz.
2021. jan. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Csak pippantsd le a főnököt.
2021. jan. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Dolgozz addig, amíg tart a munkaidő. Addig is keress melót, hátha meg akarmak tőled vállni.
2021. jan. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia!Szerintem lehetne kicsit több önbizalmad,mert ha egy könyvelői sulit eltudtál végezni akkor annyira lassú nem lehetsz.Az hogy a többi gyorsabb az normális hiszen ők régebb óta csinálják ezt mint te.Attól hogy gyorsabbak nem feltétlen hibátlanok vagy jobbak mint te.Kicsit bízz jobban magadban.Vagy ha nem megy ez az egész akkor közben nézelődj munka ügyben és ha lement ez a vírus helyzet ami ki tudja meddig tart utána lépj más irányba.Mást is tanulhatsz esetleg ami érdekelne.Gondold át mit csinálnál szivesen.Addig pedig mindennap becsüld magad jobban mert nem könnyű a te munkád sem
2021. jan. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!