Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ápolóként mennyire megterhelő...

Ápolóként mennyire megterhelő a kezdetekben a beteg tisztába tétele, pelenkázás, fürdetés, szagok, sebkezelés stb? Meg lehet szokni? Meg lehet szeretni ezt a szakmát tisztességes fizetés mellett?

Figyelt kérdés
2021. jan. 16. 19:24
 1/3 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem nem lehet megszeretni. Vagy érzel rá hivatást, vagy nem. Nekem nem tudnának annyit fizetni, hogy elesett embereket fürdessek, tisztába tegyek.
2021. jan. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan megterhelő. Egész nap talpon lenni. Nagy türelem, empátia fizikai erő kell hozzá és gyomor. Erre is születni kell. Én pl nem birom a vért, a szenvedés látványát, hamarabb elájulnék vagy elbőgném magam mint a sérült, másnak meg se kottyan.
2021. jan. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Megterhelő. Vannak dolgok amiket kozben szeretsz meg, de valami motiváció csak kell hozzá hogy erre kanyarodj az életben:)

Tisztességes fizetést sajnos el lehet felejteni. Nem keresek olyan nagyon szarul, de ha azt nézzük, hogy emberek életéért felelek, évek óta nincs karacsony se húsvét a családommal, rengeteg éjszakai es hétvége pótlék kell az aránylag számomra elfogadható fizetéshez, és akkor az agresszív, személyzete veszélyes betegekrol még nem is beszéltünk, vagy a halálról, halott ellátásról


Nekem pelenkazassal, kateterezessel nincs nagy bajom, nem kellett megszoknom, inkabb a "meztelenség " amihez kell egy kis hozza szokas. Engem sokkal jobban megvisel a legutolsó kettő amit írtam (az agresszív betegek es a halál)

2021. jan. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!