Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi van akkor, ha nem jelent...

Mi van akkor, ha nem jelent ki a munkáltató?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Csütörtök reggel felmondtam. Nem értem el a főnököt telefonon, ezért az asztalára tettem az azonnali hatályú felmondásomat és írtam neki egy mail-t is. Semmi reakció azóta.


Gondolom megsértődött vagy nem tudom mi baja van, viszont ma kezdtem az új munkahelyemen, ahol azonnal be is jelentenének (dél körül).


Viszont így nem tudom, hogy mi van, a főnök nem reagál, az sms-t olvasta, a mailt is biztosan, mert más volt kollégáknak válaszolt is.

Gondolom vagy sértődöttségből vagy pitiáner bosszúból.


Az lenne a kérdésem, hogy be tudnak így jelenteni az új helyen? Vagy mindenképp meg kell várnom amíg kijelentenek?


Mit csináljak, ha sehogy nem tudok beszélni a volt főnökömmel?



2021. jan. 18. 10:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Mi van a szerződésedben? Mennyi a felmondási idő?!

Az nem úgy van, hogy kijövök, oda meg bemegyek. Létezik a munkaügyi törvény is.

2021. jan. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
49%
Te intézted elég prosztó módra a kilépésedet.
2021. jan. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Azonnali hatállyal nincs felmondási idő, az indoklásomban konkrétan benne van, hogy a fizetés hiánya és a nem megfelelő munkakörülmények miatt léptem ki. Elseje óta várok a fizetésemre.


2! Prosztó a nénikéd meg a felmenőid. Az okom megvolt az azonnali kilépésre.

2021. jan. 18. 10:22
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia!Ezt csak egy munkaügyben jártas jogász tudná neked megmondani.Logika szerint ha azonnalinál nincs felmondási idő akkor minden gond nélkül beléphetsz a másik céghez.Kérdezz egy jogászt nehogy aztán a kiskapuk miatt esetleg gondjaid legyenek.Az új cégnél nincs esetleg egy jogász?
2021. jan. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Még nem érdeklődtem körbe, mert nem akartam kiteregetni a szennyest az első napon, de szerintem akkor délután felhívom az "ügyvédemet", hátha tud ajánlani valakit. Most egyelőre bejelentettek a mai napra, aztán meglátjuk. Ha jól tudom már csak 6 napja van kijelenteni.
2021. jan. 18. 12:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!