Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A munkáltatóm felkerült a...

A munkáltatóm felkerült a feketefoglalkoztatók listájára-ez jelent valamit nekem aki be van jelentve?

Figyelt kérdés

A munkáltatóm felkerült a nav feketefoglalkoztatók listájára.


Be nem jelentett alkalmazottat foglalkoztatók listája a mellékletben - 2018. január (Forrás:nav.gov.hu)


[link]


Nem tudom ki a feketemelós nálunk, mert mostanában nem jött új ember és nem is ment el senki, de azt tudom hogy személy szerint én be vagyok jelentve ügyfélkapu csekkoltam.


Akkor ez az egész jelent számomra valamit? Mert azért ott a bölcsesség hogy ahol egy csalás van ott van több is.

Vagyis ha a munkáltató bizonyítottan simliskedik akkro jó lesz odafigyelni vagy ott is hagyni az egészet mert maholnap velem kapcsolatban is simliskedhet?


2018. febr. 18. 09:53
 1/7 anonim ***** válasza:
A bejelentés egy dolog, de vajon a járulékot is fizeti utánatok?
2018. febr. 18. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem is van rajta ismerősöm, szerencsétlen semmi mást nem csinált, mint rossz adóazonosítóval küldött be egy alkalmis bejelentést, aznap kint volt a nav ellenőrzini...
2018. febr. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az már az ő baja. Ha be vagyok jelentve igazolhatóan és ő nem fizet járulékot akkor ha ez kibukik az rajta és nem rajtunk csattan. Behajtják rajta majd egyben.
2018. febr. 18. 10:08
 4/7 A kérdező kommentje:

"aznap kint volt a nav ellenőrzini..."

Ó itt nem erről lesz szó. Lefogadom. Vendéglátás....

Ezzel mindent elmondtam szerintem.

2018. febr. 18. 10:09
 5/7 anonim ***** válasza:
71%
ad #3: az egy dolog, hogy behajtják a munkaadón a be nem fizetett járulékot (ha tudják), a ti nyugdíjjogosultságotok vagy egészségügyi biztosításotok azonban így nem lesz rendezve.
2018. febr. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

" ti nyugdíjjogosultságotok vagy egészségügyi biztosításotok azonban így nem lesz rendezve."


Dehogynem. Tanulmányozd a jogszabályokat. Ha én tudom igazolni hogy be voltam jelentve (tudom) és vonták a tb-t stb (tudom-ld bérpapír) Akkor részemről ennyi.

Ezzel én fedezve vagyok majd behajtják keményen de nem rajtam.

Csomó ilyen per volt (meg még lesz is).

2018. febr. 18. 10:34
 7/7 A kérdező kommentje:
De ha nem tudják behajtani rajta engem az se érint.
2018. febr. 18. 10:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!