Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Minden gyárba van a felvétel...

Minden gyárba van a felvétel előtt tesztírás?

Figyelt kérdés

Eddig egy gyárban dolgoztam(csak munkaközvetítő által lehet jelentkezni).

A teszt valóban nagyon könnyű volt, nem is ez a lényeg.

Utána szintén van aznap bent a gyárban egy pár percet (kb 6 7 percet vesz igénybe) összeszerelői feladat

Ami ugyan nem nehéz de időre megy. Sajnos két éve ezen buktam el, mert nem sikerült időben kitenni és ott helyben nem lehetett újra próbálni.

Most, a vírus miatt több mint 5 hónapja nincs munkám, sajnos a szakmáimban sem tudok elhelyezkedni, viszont nagyon szeretnék dolgozni.

Sajnos nagyon izgulós típus vagyok, feszített helyzetben sokszor rontok, viszont egyéb más esetben precíz és alapos vagyok.

Van olyan, aki ha nem is alkalmatlan, de nem való erre a munkára?

Kicsit szégyen lenne a számomra ha ez sem sikerülne.


2021. jan. 20. 08:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a legtöbben nem valók erre a munkára, és ez egyáltalán nem szégyen. Én is gyárban dolgozok, igaz nem a termelésen, de gyakran megyek le és akkor látom hogy zajlik a munka. Nagyfokú monotonitás tűrés, gyorsaság, precizitás, és szerintem erőnlét is kell (hogy végig tudd állni a műszakot).
2021. jan. 20. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Dolgoztam 3 hónapot gyárban, hasonló területen, ahová most is jelentkezem.

Igen ezt én is tapasztaltam. Igen, sajnos elég nehezen kezelem a stresszt, pedig emberekkel foglalkozom és nagyon türelmes típus vagyok, viszont a gyorsaságot még tanulnom kell.

Nem akarom alábecsülni magamat, de tényleg nagyon szégyellném magam, hogy egy világi egyszerű dolgot nem tudok kitenni időre, miközben (nem bántani akarom őket), de az ilyen "1 bites " emberek is pillanatok alatt kiteszik.

Amúgy sosem értettem, oké a logiai teszt kell, de minek akkor még ilyen próba teszt?

Bent úgy is segít a csapat ha olyan meg van idő megtanulni.

Köszönöm

Köszönöm szépen. A válaszod.

2021. jan. 20. 09:07
 3/6 anonim ***** válasza:
49%
Ami nekem volt annó próba összeszerelés, hót könnyű kis egyszerű feladat volt, simán megcsináltam, aztán az üzembe már olyan dolgok voltak meg olyan időre, hogy azt mondtam egy hét után hogy na jól van, viszont látás.
2021. jan. 20. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én ezért hagytam ott nagyon gyorsan.

Még be se tanítottak rendesen, mert a betanítóm 50%-ban a másik helyére került, már ott kellett vinnem az egész részleget 4 nap után. A hiba ott azt jelentette, hogy állt a gépsor és ki kellett javítani-pucolni mindent, közben 8 másik ember várt rád, a részlegvezető meg ott állt feletted, mi a tosz van már.

Közben végtelen papírmunka, mintaanalízis, ráadásul egy szék sem volt. Az anyagot is nekem kellett vinni és tölteni, 80 kilós zsákok (könnyű fizikai munkának hirdetve) és még vagy tízféle egyéb anyag meghatározott keveréke. Utána mindenről jegyzőkönyv, a végén maradékelszámolás. Négyféle csomagolóhenger, nyomtatókezelés -és patroncsere, vágógép állandóan beszart, szóval várakozás, amíg a technikusok helyrepofozzák újabb két órára.

Italt nem lehetett bevinni, kimenni viszont nem lehetett a km-nyire lévő konyhába, nem volt rá idő.

Egy hét után leszámoltam és mentem, sosem voltam még olyan boldog munka elvesztése miatt.

Nekem idő kell a betanuláshoz és emberi munkakörülmények, a siettetés és stressz nem az én asztalom. 8 órát talpon lenni sem.

De egy előny volt: úgy felvettek elsőre, hogy meg se kellett szólalnom. Senki nem akart odamenni, teszt nem volt.

Én bevallom teljesen alkalmatlan vagyok erre a munkára, a kapkodásra, a hajtásra. 5-1-ig volt a műszak is, embertelen volt már felkelni is.

Nem tudom hogy csinálják a munkások, de az a monotonitás és hajtás durva. És ez egyetlen darab termék volt, amit leveszel a polcokról a Teszkóban!

Szóval tisztelet azoknak, akik ezt profi szinten űzik hosszú éveken át.

2021. jan. 20. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem aki nem megy át, az nem alkalmas rá.

Annyira egyszerűek ezek a felvételi tesztek (írásban és gyakorlatban is), hogy ha nem mész át, akkor minden rosszindulat nélkül, de nem neked való az a munka.

Ettől még máshol, más jellegű feladatra lehetsz alkalmas

2021. jan. 20. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

FELVETTEK 😊😊😊.

Nagyon izgultam, de könnyű volt mindkettő :)

2021. jan. 20. 12:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!