Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek mi legyen a...

Szerintetek mi legyen a munkám, ha olyasmit szeretnék amiből meg tudok élni Szabolcs megyében?

Figyelt kérdés
Nincs anyagi hátterem, szorgalmas vagyok, de magamat nem tudom tanítani. Szeretem, ha pontos határidők vannak és pontosan megmondják, mit kell csinálnom. Szeretem a matekot, de nem vagyok annyira zseni benne. Szeretem az angolt, van egy középfokú nyelvvizsgám. Tesizni lusta vagyok. Imádok megtervezni dolgokat, eseményeket. Nagyon szeretek varrni is. Nem vagyok kifejezetten okos, amit kell megtanulok, ezért vagyok 5-ös tanuló. Bármire nyitott 11.osztályos lány vagyok.

2021. jan. 20. 10:12
 1/9 A kérdező kommentje:

Gondolkoztam a programtervező informatikus szakon, de eltántorított a sok negatív vélemény. Nem lenne pénzem külön matektanárra és külön programozó tanárra, mert azt is olvastam, hogy amit az egyetemen tanítanak az kevés.


Tervben van még a bolti eladó, de mi lesz ha megöregszem és csúnya nőként nem kellek majd egyik boltba sem?


Szeretnék varrónő is lenni, de túl keveset keresnék, pedig szeretek varrni nagyon.


A munkám során jó lenne, ha az angol nyelvet is használhatnám. Talán az angol-infó tanár nem lenne olyan rossz.


Valamint ügyintézőnek isbel tudnám magam képzelni, egy olyannak, aki normálisan keres. Van ECDL vizsgám

2021. jan. 20. 10:26
 2/9 anonim ***** válasza:
27%

IT vs. eladó vs. varrónő...


Legalább nagyjából be kellene határolni, hogy miylen szinten, milyen jellegű munkát akarsz végezni.

Egyébként bármelyik jobb mérnöki vagy jobb közgazdasági szak jó lehet

2021. jan. 20. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Fogalmam sincs, hogy milyen szinten, milyen jellegű munkát szeretnék.

Jó lenne az egyetemi végzettség, de ha elegendő az OKJ, akkor jó az a szint is. Teljesen el vagyok veszve

2021. jan. 20. 10:38
 4/9 anonim ***** válasza:
27%
Én szobafestő mázoló vagyok, egyedül dolgozom, vállalkozóként, 29éves vagyok, mivel vállalkozó vagyok nincs havi bérem, de ha most visszaosztom a tavalyi keresetem, akkor havi átlag 367000ft netto ra jönne ki.
2021. jan. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
86%
Ja azt még bele akartam írni, hogy mostanában vannak csajok is a szakmában, megtanulnak mindenféle speciális festési módot... mintát, aztan olyan pénzeket keresnek mint egy jogász vagy politikus :D
2021. jan. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem ez nem így megy, pontosabban így nem megy. Döntsd el, mi akarsz lenni, legalább nagy vonalakban, hogy újságíró vagy kőműves, tanulj ki egy szakmát (a fizikai szakmunkákat szakmunkásképzőben oktatják, míg a magasabban kvalifikált munkákat - orvos, jogász, mérnök, tanár, újságíró stb. - az egyetemeken, esetleg főiskolákon, és utána gondolkodj a megélhetésben.


Döntsd el, hogy mit akarsz tervezni.Ha házakat, légy építész, ha rendezvényeket, akkor meg rendezvényszervező, művelődésszervező. Ezek így nagyon markánsan,élesen különböző szakmák...


A varrást szakmunkásképzőben oktatják

2021. jan. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
96%
Amúgy meg, bár még van kb. 1 éved az érettségiig, meg a továbbtanulás eldöntésig - jövő ilyenkor már kb. le kell adni majd a jelentkezést, s a tanárok már szeptembertől ezzel fognak nyúzni benneteket, hogy hova, merre, milyen egyetem melyik szakára mész tovább.
2021. jan. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
48%
Pálinka programozó.
2021. jan. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nézd meg pl a legoban milyen nyitott pozik vannak, ami komolyabb, annak már a leírása is angolul van. Nyugi sori melót nem a honlapjukon fognak keresni. Amúgy mérnök diplomával se tudsz mellé nyúlni ha érdekel a gépészet vagy az automatizálás.
2021. jan. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!