Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Adjatok tanácsot! Pest megyébő...

Adjatok tanácsot! Pest megyéből szeretnèk Szabolcs-Szatmár Bereg megyébe költözni. Tanárként szeretnék dolgozni. Hogy kezdjek neki az álláskeresésnek?

Figyelt kérdés
Jelenleg rajztanárként dolgozom, tudnék e Szabolcsban rajztanári állást találni és hol? Vélemény?

#álláskereső #Pest megye #Szabolcs-Szatmár-Bereg megye #rajztanári állás #csak egy jó tanács
2018. aug. 21. 05:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Első körben azt ajánlom, hogy tedd fel magadnak a kérdést, hogy miért ez a döntés, valóban ez lenne-e a helyes út?

Ha tényleg, minden kétséget kizáróan igen, akkor első körben nyilván az álláshirdetéseket érdemes bújni a neten, nem tudom vannak-e pedagógus szakfórumok, facebook csoportok stb, ahol szakosodottan tömörülnek emberek. Sok szakmának van ilyenje, azért kérdezem. Ott is lehet érdeklődni. Vagy, bár nemnnagyon népszerű, de veszteni nem tudsz vele semmit, írsz egy önéletrajzot, de előtte kilistázod azokat a konkrét iskolákat, ahová szívesen mennél tanítani és direktben postán elküldöd a leveledet, melyben szakmai önéletrajz és némi motivációs írás van.


Ami miatt fura az elképzelésed, hogy szszb megye nem éppen egy anyagilag jól szituált megye, aminek előnye, hogy olcsón kapsz ingatlant, ám nehezen munkát.

2018. aug. 21. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogyha saját ingatlanban laksz, inkább add ki és lent vidéken bérelj kevesebből. Így vissza tudsz jönni ha minden kötél szakad.
2018. aug. 21. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kicsit kutakodtam, a workanian van is ilyen



[link]

2018. aug. 21. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Sajnos erre a döntésre jutottam, mert szeretnék a szüleim közelében lenni. Több éve rajztanárként dolgozom Pesten és most úgy döntöttem, hogy költözöm, csak nem tudom, hogy hogyan fogjak neki az álláskeresésnek
2018. aug. 21. 06:45
 5/5 anonim ***** válasza:
77%

Az allasok.kozszolga.hu, a kozigallas.gov.hu, a keresőbe beírva egyháziállás és az 1. találat (bár itt kevés SzSzBm.-i állás van) hatásos lehet. Arra fel kell készülni, hogy arrafelé más az emberek mentalitása.

Esetleg azt is érdemes csinálni, hogy az adott település-, vagy környékén kilincselni a suliknál, polg.m. hivnál, önéletrajz leadás céljából.

2018. aug. 21. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!