Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy jó angol nyelvtudást...

Egy jó angol nyelvtudást megkövetelő pozícióról miért hívtak vissza 2. körös interjúra, ha totál besültem az angol telefonos beszélgetésben?

Figyelt kérdés
Egy multi cég HR-ese felhívott, mert korábban jelentkeztem egy munkakörre, ahol többek között "jó angol nyelvtudás" is meg volt fogalmazva, mint követelmény (egyébként pályakezdő IT fejlesztési munkakör). Viszont váratlanul ért a telefonhívás és amikor angolra kellett váltani, akkor eléggé leblokkoltam pedig nyugodtabb körülmények között tudtam volna jobban beszélni azokról amiket kérdezett (hobbi, előző munkahelyi feladatok, szakdoga témája). A lényeg, hogy totálisan nyögdécseltem és nagyon csúnyán leégtem és el is könyveltem, hogy többet nem keresnek meg, de mégis visszahívtak egy 2. már videós interjúra. Nem értem, hogy miért ragaszkodtak hozzám. Azt említettem, hogy volt csoporttársaim is dolgoznak a cégnél (név szerint is), de elég fura lenne, ha ennyit számítana az ismertség. Vszeg a szakmai kritériumot nem fogom tudni már teljesíteni, mert rengeteget felejtettem egyetemről (de tapasztalatszerzésnek nagyon jó minden interjú) és ezért fel se fognak venni, de tényleg fura, miközben a multik-nál elég nagy követelmények vannak főleg nyelvtudás tekintetében.

2021. jan. 21. 12:18
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
36%
Nem értem. A külföldi cég miért akarja tőlem meg követelni az angol nyelvtudást. Hiszen én magyar vagyok, és magyarul tudok. Ráadásul a külföldi cég jön be magyarországra, és nem én megyek ki külföldre. Szóval azért ez elgé érdekes. Ha én ki megyek külföldre akkor tőlem el várják az angol nyelv tudást. Ha én magyarországon / magyarország területén egy külföldi céghez megyek dolgozni akkor is a külföldi cég várja el hogy én tudjak angol. De én miért nem várhatom el egy külfölditől, aki be jön magyarországra hogy tudjon magyarul? Hiszen a külföldi jött magyarországra.
2021. jan. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
58%
Ezen normális ember nem pörög. :D
2021. jan. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
#12: Nem mintha az a veszély fenyegetne, hogy szar nyelvtudással multihoz felvegyenek (főleg, hogy a szakmai rész is sz**ul sikerült végül), de azért vannak még csodák és ha makogós angollal bekerülök egy ilyen helyre, akkor egyrészt úgyis égni fogok mint a Reichstag, másrészt elég szégyenfolt lesz a CV-mben.
2021. jan. 23. 22:39
 14/14 anonim ***** válasza:

#13: Kis félreértés van. :D

A kérdésedre neked az #5-ben válaszoltam. A #12 az arra az oltári marhaságra volt válasz, amit #11 hányt ide. :D

2021. jan. 24. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!