Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért veszik ennyire komolyan...

Miért veszik ennyire komolyan a hatalmas cégeknél a tollakat? (igen jól olvastátok)

Figyelt kérdés

Egyszerűen eddig akárhol voltam dolgozni nagyobb vállalatnál, cégnél irodán, kb. úgy kezelték a tollakat, mintha aranyból lennének. Megérteném, ha rendes drága 4-500 forintos tollak lennének, de ezek még a reklámtollak minőségét sem ütik meg. Egyszerű signetta vagy ez az átlátszó kék kupakos amiből millió van.


Ha eltűnik egy db már mindenki keresi a másikon, hogy hol van. Vagy ha egy ügyfélnél nála marad és poénkodik azzal, hogy megtartja, akkor full komolyan visszakérik tőle. Mindezt úgy, hogy ottvan az irodaszekrényben nem tudom hány dobozzal.


Azt még megértem, ha valaki 10-esével hordaná haza őket, az azért nekem is szúrná a szemem. De ez, hogy 1-1 néha elkallódik nemár....


2021. jan. 21. 21:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk pl nem is adnak tollat szinte senkinek se, csak az irodistáknak, de azok közül is a "rokonságnak" .

A portás, műszakvezető, stb hoz otthonról magának.

2021. jan. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%
Nálunk nincs ilyenből (még) gond, annyi céges tollam és post-item van itthon, hogy kereskedhetnék vele, de a kicsit is értékesebb dolgokat elzárják és csak indoklással lehet kérni a felettesemtől. (Néhány hónapja van így)
2021. jan. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
70%
Mert irodaszert lopni hungarikum mult szazad masodik feletol. Egesz kemenyen.
2021. jan. 21. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem is hinnéd, mekkora összegek ezek a sz"ok.

Ha csak mindenki egyet visz el hetente.

100 fős cég vagyunk, kb. 30 irodista. Az irodaszeres csaj néha megmutatja, mennyi cuccot rendel, döbbenet. Évente több ezer darab toll. És még nincs is ügyfél, aki elvinné.

Mondjuk nálunk nem sajnálják, lehet kérni, bár le van könyvelve minden darab. De a sok kicsi sokra megy mondás bőven megnyilvánul.

2021. jan. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én világéletemben csak nagy cégeknél dolgoztam, a legkisebb is ~1000 fős volt, de sose találkoztam ilyennel. A mostani is ~200,000 embert foglalkoztató multi, ott van a toll a nyitott szekrényben, mindenki annyit vesz belőle amennyit akar, senki se tartja nyilván.
2021. jan. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!