Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért ciki a főnöktől prémiumo...

Miért ciki a főnöktől prémiumot kérni, mikor hatalmas háza van?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 30. 22:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd a prémiumot, kérd a házát, meg az asszonyt hozzá!
2020. ápr. 30. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nekem nem kell, tied lehet.
2020. ápr. 30. 23:03
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem ciki, de mi köze van ehhez a saját vagyonához? Nyilván ha te lennél a főnök, ugyanannyi fizetést adnál magadnak mint a melósoknak. Véletlenül se erre hivatkozz, hanem a saját eredményeidre
2020. ápr. 30. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem ciki.
2020. ápr. 30. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Pécsi vagyok, a közvetlen szomszédomban van a lakása, mellette a vegyesbolt, amit üzemeltet. Köszönöm a válaszokat!
2020. ápr. 30. 23:37
 6/13 anonim ***** válasza:
53%

Semmi kozod hozza, hogy neki milyen haza/autoja/barmilye van.

A te munkad erteket a munkad minosege szabja meg, es arra vonatkozoan kozos megallapodas alapjan kotottetek egy szerzodest, ez jar neked.

Ha ennel kiemelkedoen jobban teljesitesz, akkor adHAT neked premiumot, de ehhez bizony kiemelkedo teljesitmeny kell, es meg akkor se biztos.

De ha nem ad, akkor a kiemelkedo teljesitmenyeddel gondolom amugy se lenne nehez jobban fizeto helyre menned, hisz jobb vagy, mint a tobbi hasonlo munkakoru ember, ugye?

2020. máj. 1. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

#6: Ez mondjuk nem mindig ilyen egyszerű. Nálunk a főnök bekamuzta, hogy lesz prémium, aztán letagadta. Amikor valaki rákérdezett, kamuzott, hogy nem lesz és nem is mondta, hogy lesz.

A teljesítménynek meg köze nincs bizonyos esetekben nálunk a fizetéshez sem. Van olyan, aki a belét kidolgozza és szakmunkás minimált kap és van olyan, aki alig csinál valamit és sokat kap. Mert múltbeli dolgok miatt pont így jött ki a lépés, fizetést csökkenteni meg nem mer a főnök.

És sok helyen más munka szempontjából sem jelent sokat, hogy milyen tudása van az illetőnek. Jelenleg úgy néz ki az ország egy része, hogyha mázlid van, akkor találsz jó melót, különben rabszolga szintjén dolgoztatnak. Vagy lehet valami span, aki betol valahova és ennyi. És itt nem csak az egyszerű melósokról beszélek, hanem arról is, hogy volt egyetemista csoporttársaim FELE úgy talált melót, hogy valakinek a valakije elintézte.

Jelenleg én pl. keveset kapok a mostani helyemen és a jelenlegi körülmények között esélyem sincs új helyre kerülni a környéken. A suli még a lakhelyemhez köt, az átlag itteni fizetéssel meg száraz kenyéren kéne albérletben élnem, szóval várok. DE, mivel a főnök lényegében átvágott és a fizetésem sem sok, ezért visszavettem a munkából. Néha fele annyit csinálok, mint előtte és lényegében alibimeló szintjén vagyok csak bent. Az eredmény? Jól elvagyok, több a szabadidőm, kevésbé fáradok el. Már önmagában prémium ez nekem.

2020. máj. 1. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

A prémiumot nem kérni szokták. Főnöki jogkör eldönteni, hogy egyáltalán ad e és mennyit.


Gondolj bele a fordított helyzetbe. Te vagy a főnök és az alkalmazottadnak adyz fizetést. Erre ő odajön: "Főnök, mivel idén jól dolgoztam adnál nekem 100 ezret prémiumként?". Te adnál neki?

2020. máj. 1. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
63%
Alapíts vállalkozást és akkor minden alkalmazottadnak vehetsz egy nyaralót!
2020. máj. 1. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Miért, ciki?
2020. máj. 1. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!