Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkáltatómnak köteles vagyok-...

Munkáltatómnak köteles vagyok-e elmondani mi a betegségem?

Figyelt kérdés
A 15 napos betegszabadságom most telt le, még mindig táppénzen vagyok. 2 hét múlva kell vissza mennem az orvoshoz, így ez 1 hónap míg biztosan nem tudok dolgozni menni. A munkáltatóm kéri, hogy mondjam meg mi a bajom és konkrétan mikor megyek már dolgozni. Nekem ezt kötelességem úgymond az orrára kötni?

2021. jan. 22. 18:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt hogy mi bajod van, szerintem nem. (Táppénzes papíron sincs rajta mi volt a bajod) Arról illik valamit mondani hogy meddig leszel még.
2021. jan. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelességed, de valami támpontot azért illik mondani, hogy mire számítsanak.
2021. jan. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%
Nem kell elmondanod ha nem akarod.Ha nincs titok vagy ilyesmi mondjuk csak simán megfáztál azt miért ne mondanád?Azért kérdezi a főnök mert nyilván tudni szeretné mikor számíthat a munkádra.Azt mondjuk megértem
2021. jan. 22. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Igen, a táppénzes papíron csak a 8-as kód van feltüntetve.

Jeleztem, hogy 2 hét múlva kell az orvoshoz vissza menni. Előre nem tudhatom, hogy mikor gyógyulok meg.

A táppénzes papírt mikor kell leadnom? Azt már egyből követelték tőlem, így kikértem az orvostól szerencsére kiadta a kezdő táppénzes papírt.

2021. jan. 22. 18:09
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Tudtommal legkésőbb hó végéig vagy hónap legelején hogy a bérszámfejésnél ne legyen gond, és időbe kapj fizetést stb... A munkáltatódnak konkrétan nem kötelességed megmondani hogy mi a bajod, de arról azért adhatsz információt hogy kb meddig fog ez tartani. Ha nagy a baj és az orvos is azt mondja hogy a táppénz még tartani fog akkor erről illik annyit mondani hogy ez még tartani fog egy ideig. Ezt egyébként azért jó elmondani hogy Ők is tudjanak tervezni mert nyilván szükségük van rád, tehát ha még egy ideig nem fogsz menni vagy ha szó van arról hogy bizonytalan ideig kifog ez tartani akár több hétig vagy hónapig akkor arról mindenképp szólj hogy ez és ez van, mert akkor vagy vesznek fel addig helyedre valakit, vagy úgy tervezik a többiek beosztását hogy téged pótoljanak még ha csak ideiglenesen is de legyen nekik is infójuk arról hogy kb meddig leszel távol.

Ha nagyon erősködik a főnököd mondd azt hogy mikor mész vissza dokihoz addig biztosan kitart a táppénz és utána már te is okosabb leszel és akkor felhívod és megmondod a továbbiakat.

2021. jan. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, nagy segítség volt!

Viszont most leadtam a két hétről a táppénzes papírt és a háziorvos azt mondta legközelebb majd februárba ad papírt ha letelt az egy hónap. Azt úgy el kell fogadniuk igaz?

2021. jan. 22. 18:21
 7/8 anonim ***** válasza:
A doki 2 hetente szokott tp-s papírt adni. Viszont ezután érdemes minél előbb megküldeni a munkáltatónak, mert ha lejárt a 15 nap betegszabi, akkor meg kell igényelni a táppénzt a MÁKtól és az alapján teszik. Minél később küldik meg az igényt, annál később kapod meg a pénzt az államtól.
2021. jan. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
GDPR miatt jogszabály tiltja, hogy rákérdezzenek a betegségre. Nem tudhatják milyen betegségeid vannak. Ez olyan jog, amiről le se mondhatsz - a jogszabály nem teszi lehetővé.
2021. jan. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!