Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha GYED után visszatérek...

Ha GYED után visszatérek dolgozni, a munkáltatómmal mennyi idővel előtte kell majd közölnöm ezt, ki kell majd térnem olyasmire a fönökömnél, hogy a gyerekem betegsége esetén nem lesz majd segítségem?

Figyelt kérdés
Közalkalmazott vagyok , 13 éve egy helyen dolgozom.
2012. jan. 4. 14:09
 1/6 anonim ***** válasza:

[link]


Itt sok okosságot olvastam, hátha segít Neked is. Úgy tudom 60 nappal előtte kell írásban közölni de nem vagyok benne biztos.

2012. jan. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát akkor gondolom azt fogja mondani,hogy az vegyél ki szabit!

Persze, megbeszélheted vele, de máshogy nem hinném,hogy működne. A rendelkezésre álló szabiddal meg úgy sakkozol gondolom,ahogy akarsz!

2012. jan. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az új törvény értelmében a visszatérésed időpontja előtt legalább 30 nappal írásban kell értesítened a munkáltatód arról, hogy ekkor és ekkor lejár a GYED, munkába akarsz állni. Szerintem arra nem kell kitérned, hogy ha beteg a gyerek akkor mi van. Neked, mint szülőnek jár a gyermekápolási táppénz. Ez ellen semmit sem tehet. Ez miatt nem rúghat ki és nem diszkriminálhat.
2012. jan. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

"Neked, mint szülőnek jár a gyermekápolási táppénz. Ez ellen semmit sem tehet. Ez miatt nem rúghat ki és nem diszkriminálhat."


Még élénken élnek bennem azok az emlékképek,hogy micsoda gyűlölködés ment a kisgyerekes anyákkal szemben amikor még dolgoztam,gondolom 2 év alatt semmi sem változott.

Én mindig nagyon helytelenítettem ezt a fajta hozzáállást ,mert egy nő vagy még előtte van,vagy már tapasztalatból tudhatja mennyire nehéz megoldani mikor beteg a gyerek és nincsen segítsége.


Pláne az idősebb kolléganők részéről ment az utálkozás,hogy "már megint nem akar dolgozni xy ".


A mai világban ki az,aki táppénzre akar menni,azért,hogy kipihenje magát,megkockáztatva ezzel azt,hogy a számláit majd nem tudja befizetni a fizetésénél jóval kevesebb táppénzből majd.


Én is ha nagy ritkán (kb 2 évben egyszer)elmentem táppénzre,mert mondjuk 40 fokos lázam volt és felkelni is alig bírtam,akkor utánna megkaptam,hogy ezt ő bezzeg nem tehetné meg,mert őneki a számláit be kell fizetni és nem létezhet olyan,hogy ő annyira beteg legyen,hogy ne jöjjönbe dolgozni.


Mielőtt eljöttem szülési szabdságra ,akkoris úgy működött már,hogy a szabinkat ilyen esetekre tartalékoltuk,mert az azért más elbírálás alá esett,ha a szabadságodból használtál fel,ha megbetegedtél,azt nem ítélték annyira el,mintha mondjuk év végére elfogyott a szabad már és akkor kénytelen voltál táppénzre menni.


Igyekszem szabadságot igénybe venni majd ,ha beteg lesz a kislányom,de ha esetleg annyira beteges lesz ,akkor muszáj lesz táppénzre is menni néha...

2012. jan. 4. 14:26
 5/6 anonim ***** válasza:

szia

köztisztviselő vagyok

A hivatalban ahol dolgozom, minden a feje tetejére állt az elmúlt pár évben. az osztályvezetőmet kirúgták, az osztályt átszervezték. Engem papiron ide-oda pakoltak. Ezért és felhívtam azt az igazgatót aki anno felvett, elmondtam neki, h mennék vissza dolgozni, 2 hónap múlva.

A személyzeti osztályra kellett írnom, a főigazgatónak címezve a levelet, kb 30 nappal előtte. Még a szabadságomat töltöm, febr 29-én kezdek. A szem osztályon azt mondták, h a szabadságomat úgy adják ki ahogyan eljötte, 8 órában. Amikor az lejár akkor kell kérelmezni a gyes-t és a csökkentett munkaidőt.

Gyermek betegsége esetén, jár a gyermekápolási táppénz.

2012. jan. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

"Még a szabadságomat töltöm, febr 29-én kezdek. A szem osztályon azt mondták, h a szabadságomat úgy adják ki ahogyan eljötte, 8 órában. Amikor az lejár akkor kell kérelmezni a gyes-t és a csökkentett munkaidőt. "


6 órás leszel a gyermeked 3 éves koráig ?

Ez annyiban is jó,hogy betegség esetén sokkal könnyebb lesz megoldani.


A gyermeked egész napos bölcsis lesz majd ?

2012. jan. 4. 14:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!