Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az egyéni vállalkozóknak...

Az egyéni vállalkozóknak tényleg sem hétköznapjuk, sem hétvégéjük?

Figyelt kérdés

A barátommal nemrég vagyunk együtt, én alkalmazottként dolgozom pénzügyi területen, ő egyéni vállalkozó. Hétvégén is hivogatjak, hétköznap esténként is az ügyfelek, munka is jön sokszor ilyenkor. Ez eléggé zavaró, ha van hétvégén egy közös program, pl. kirándulás, akkor közben telefonokat kell intéznie stb. Ő azt mondta, ilyen ez az egyéni vállalkozás, se hétköznap estéje, se hétvégéje nincs.


Amennyiben ez tényleg így van, én nem hiszem, hogy vele terveznék hosszú távon.

Vagy ez, amit mond, csak kifogás az ellen, hogy többet legyünk együtt?



2021. jan. 23. 10:46
 1/6 anonim ***** válasza:
84%

Az a vállalkozótól függ! Van, akinek ez az élete, meg van, aki képes magánéletre is.

PErsze kezdöként valószínüleg kicsit többet kell foglalkozni a vállalkozással, de ha napi 24 órában készenlétben van, az nem túl értelmes dolog.

2021. jan. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%

Ez hulyeseg, anyam is egyeni vallakozo, es hetvegen nem veszi fel a telefont,jobban mondva szombat delutantol. Hétfőt is elintezte, hogy szabadnap legyen, ha eppen ugyeket kell inteznie.

Persze ha a baratod raszoktatta az ugyfeleket, hogy hetvegen is barmikor hivhatjak, akkor szivhat vele. Tudni kell nemet mondani esszeru keretek kozott.

2021. jan. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez a vállalkozás típusától is függ, meg egyéni döntés kérdése is.

Amikor én voltam egyéni vállalkozó, akkor pl. a telefont mindig felvettem, és igen, általában, bevállaltam a hétvégi munkát is (cserébe a hétköznapok nem voltak olyan zsúfoltak).

Kezdőként az ember nyilván jobban megbecsüli az ügyfeleket, és jobban alkalmazkodik hozzájuk időben akkor is, ha a vállalkozás típusa ezt nem kívánja meg.

Szerintem a telefon nem annyira gáz, gondolom, nem fél órákig beszélnek. Az egyensúly hosszú távon úgy is működhet, ha bizonyos hétvégékre vállal munkát, bizonyos hétvégékre meg nem (nem kell az ügyfélnek tudni, hogy azért nem tud bizonyos munkát pont aznapra elvállalni mert másik munkája van vagy aznap épp a családnak szenteli a napot)

2021. jan. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
51%
barátod nem vállalkozó, hanem önmaga rabszolgája!
2021. jan. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
54%

Jó esetben igen, ilyen. Rosszabb eset az, amikor nem keresnek, akkor nyilván nincs meló, nincs pénz.

Nekem ma reggel 7-kor volt az első hívásom, pedig hivatalosan 8-tól vagyok nyitva. Most reklámgyártás közben vagyok, délután elviszek pár számlát a könyvelőnek, estefelé megint lesz meló, holnap délelőtt és délután szintén.

2021. jan. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is egyéni vállalkozó vagyok. Este, hétvégén ritkán hívnak, ha programon van, nem veszem fel a telefont. Olyan azért előfordul, hogy hétvégén, vagy késő délután találkozom ügyféllel, mert hétköznap napközben ő is dolgozik. Hétköznap általában 8tól dolgozom, 3szor edzésre megyek 6-ra, akkor fél 6-ig dolgozom, a másik 2 napon van, hogy elhúzódik 7-8-ig a munka. Hétvégén megpróbálok nem dolgozni, mondjuk ma pont tervezem, hogy elmegyek valakihez. Holnap kirándulni megyünk, olyankor nem nagyon szoktam felvenni sem, de ha olyan hív, akkor beszélek vele ha tudok és ennyi. Az csak pár perc.
2021. jan. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!