Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Van köze a munkáltatómnak...

Van köze a munkáltatómnak ahhoz ha egyéni vállalkozóként munkaidőn kívül hétvégén ezt azt elvállalok?

Figyelt kérdés

Ha én irodista vagyok egy cégnél van köze a cégnek ahhoz ha munkaidőn kívül/hétvégén vállalkozóival számlásként szobát festek bútort szerelek költöztetek stb?


Mert ezen tevékenységeknek semmi köze a cég tevékenységéhez, ha a cég pl szobafestő cég lenne és én maszekban is azt csinálnám akkor oké na de nem ez a helyzet.

Akkor van köze hozzá? Mert mikor megtudták ezt nagyon rossz néven vették megfagyott azóta körülöttem a levegő és már olyanokat hallok a hátam mögül hogy döntsem el mit akarok dolgozni.

Miközben a privát melóm meg a főmelóm semmiben nem ütközik sem időben sem másképp.

Nem értem.


2018. máj. 29. 10:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
40%
Elvileg igen, mert a szabadidöd arra való, hogy kipihend magad és munkaidöben képes legyél dolgozni, ne pedig hullaként heverészni valamerre.
2018. máj. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Na ne.... magad se gondolod komolyan.....nem óvodában vagyunk.


A szabadidő arra való hogy kipihenjem magam? és az a nő aki megy haza meló után és mosás főzés takarítás gyerek .. atz hogy piheni ki magát?

2018. máj. 29. 10:10
 3/18 A kérdező kommentje:

"ne pedig hullaként heverészni valamerre."


Ha ő úgy gondolja hulla vagyok munkaidőbe adjon írásos ellenőrizhető figyelmeztetést rossz munkavégzés miatt 1x, 2x, harmadszorra rúgjon ki.

Nem?

De még sose hallottam hogy valaki a munkámat szidta volna.

Mondjuk ha egy szót meghallok erről már fel is álltam , ez a másik.

2018. máj. 29. 10:12
 4/18 anonim ***** válasza:
48%
Te is egy főnyeremény lehetsz.Nem merészeljék felhívni a figyelmed arra,ha valamit rosszul csináltal,mert akkor már ott sem vagy.Szép hozzáállás.
2018. máj. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

"Nem merészeljék felhívni a figyelmed arra,ha valamit rosszul csináltal,"


Tévedés.... a hátam mögötti pofázást utálom.

Gondja van velem /bármivel? Álljon oda elém és mondja. Bele a szemembe. De azt persze nem,

A hátam mögött ugatni gerinctelen patkány dolog. És ha megunom felállok akkor meg vonyítanak hogy nem találni állandó embert.

2018. máj. 29. 10:25
 6/18 anonim ***** válasza:
95%
Nézd át a céged Házirendjét (ha van) és a Munka Törvénykönyvét! Ott megtalálod a választ. Ha a Házirend nincs összhangban a Törvénykönyvvel, vagy olyantól akarnak eltiltani, amit a törvény megenged, akkor erre hívd fel a főnökség figyelmét, végső soron jogorvoslattal élhetsz, de utána alighanem ugrik mindenféle prémiumod, juttatásod. Elhiszem, hogy nem unalomból vállalsz másodállást.
2018. máj. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem meg teljesen igazad van, szabadidodben azt csinalsz amit akarsz, amig nem akadalyozza ez a munkadat, es mieet is tenne. Nem az eletedet adod a cegert az mindig legyen elotted! Sokan a ceg szerszamaival maszekolnak es meg azt is elnezik nehol..
2018. máj. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
64%
nem tudom, miért hurrogtad le az első válaszolót, teljesen jót válaszolt, a mi szerződésünkbe pont ez van beleírva, hogy azért nem vállalhatunk másik munkát, hogy a szabadidőnkben pihenhessünk és a munkát pihenten tudjuk végezni
2018. máj. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
69%

Nálunk a cégnél kell szólni róla. Nyilván nem engedélykérés okán, de ahogy az első írta, pont azért is kell tudniuk róla, mert a szabadidőd valóban arra van, hogy pihenj, másrészt a könyvelésnél is figyelembeveszik.


Ha mellékállásban dolgozol valahol, akkor pedig sok esetben kérnek igazolást a főmunkahelytől.

2018. máj. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Amennyiben a kérdés valós, a Munka Törvénykönyvében van a válasz, ahogy írta is valaki.

Igen, van közük hozzá és nem csoda, hogy rossz néven vették, ugyanis a Munka Törvénykönyve előírja, hogy mellékfoglalkozás, másodállás megkezdését köteles vagy BEJELENTENI a munkáltató felé.


"108. § (1) Ha a munkavállaló a munkaviszonyának fennállása alatt további munkaviszonyt vagy munkavégzésre irányuló jogviszonyt létesít, köteles azt a munkáltatójának bejelenteni.


(2) A munkáltató - eltérő megállapodás hiányában - a jogviszony létesítését akkor tilthatja meg, illetve a munkavállalót a jogviszony megszüntetésére akkor kötelezheti, ha a további jogviszony a 3. § (5) bekezdésébe ütközik.


...

E jogviszonyok köre rendkívül széles, például: megbízási, vállalkozási jogviszony, egyéni vállalkozóként történő munkavégzés, gazdasági társaság tagjaként történő személyes munkavégzés, de lehet közszolgálati, közalkalmazotti egyéb szolgálati viszony is (ha e jogviszonyok mellett a munkaviszony létesítése egyébként lehetséges). A tagsági viszony bejelentésének kötelezettsége attól függ, hogy az együtt jár e konkrét munkavégzési kötelezettséggel, vagy sem. Továbbá mérlegelendő az is, hogy az adott társaság tevékenysége nem jelent e konkurenciát a munkáltatónak.

....

A bejelentés tartalmára vonatkozóan sincs törvényi előírás, általában elegendő magát a munkavégzési tevékenység formáját, annak tárgyát, vagy az elvégzendő munkát, annak napi (heti) időigényét, várható időtartamát közölni a munkáltatóval."


Nyilvánvaló, hogy ezt a bejelentési kötelezettséget elmulasztottad és emiatt "orrolnak rád".

2018. máj. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!