Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha munkajelyi balesetem volt...

Ha munkajelyi balesetem volt ez miatt kiestem a munkából és nem mondtam hogy munkahelyen sérültem meg akkor abból lehet bajom?

Figyelt kérdés
Most már jobban vagyok és szép lassan elmulik. Ebből lehet bajom?
2021. jan. 25. 16:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Munkahelyi balesetről kell készüljön jegyzőkönyv, ha te nem szóltál csak szépen elsunnyogtad, akkor ha emiatt maradandó bajod lesz nem lehet semmilyen követelésed. Egy munkahelyi baleset gyógyulási ideje pl nem tartozik betegszabi alá, az első pillanattól járna a táppénz, csak ki kell hozzá tölteni egy csomó papírt és a munkahelyednek kell megigényelnie. Illetve általában ezt egy belső vizsgálat is követei, hogy betartottál-e minden munkavédelmi előírást. Kell az első orvosi szakvélemény is, és ha minden áll, akkor 1-es kódddal táppénzre vesznek.

Viszont így utólag hogy nem szóltál... hát magadra vess.

2021. jan. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Kinek nem mondtad el?

A fordítottjából lehetne bajod, mivel a munkahelyi balesetért 100%-os táppénz jár és ha nem ott sérültél meg, az táppénzcsalás.

Mondjuk nem igazán értem, hogy kinek és miért nem mondtad el?

Vagy a te hibádból következett be a baleset, mert nem tartottad be a munkavédelmi előírásokat?

2021. jan. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

HOl nem mondtad el?

Az előttem szólók már leírták alényeget...

A saját károdra tetted, ha nem jelentetted.

2021. jan. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
37%
Elvileg lehetne bajod a jelentési kötelezettség megszegése miatt, de nem jellemző, hogy belekössenek.
2021. jan. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!