Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen lehet bányában dolgozni?

Milyen lehet bányában dolgozni?

Figyelt kérdés

2021. jan. 26. 22:09
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
szerintem király, lehetne nagyon csinos bányászegyenruhád is és imponálnál benne a nőknek, szép munkáskülsőd lesz izmos felsőtesttel :D ja és még törpének se kell lenned hozzá, hogy ott dolgozhass
2021. jan. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
53%

Nem valami szívderítő. Mély, omlásveszélyes tárnákban csákányozni a falat órákhosszat, nevetséges fizetésért. Hamar rá fog menni az egészséged.


"Tizenhat tonna fekete szén..."

2021. jan. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%
Felmenőim anno dolgoztak ott. Nem sokan élték meg az 50 felettit.
2021. jan. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy “nevetséges” lenne a fizetés. Diplomával keresek 140-et, ennél biztos többet adnak a bányában
2021. jan. 26. 22:33
 5/10 anonim ***** válasza:
49%

Ha diplomával 140 ezret keresel, egy olyan munkakörért, ami nem igényel diplomát, miért fizetne bárki is többet?

Nézz meg egy gyémántbányát - a logikád szerint csiliárdosoknak kellene ott lenn dolgozniuk, hisz a bánya óriási profitot könyvel el. És ezt látjuk? Nem, nem ezt.

2021. jan. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

De, igenyel diplomát. Ennyit fizetnek

Szerintem izgalmas lehet bányásznak lenni, jobb mint a dögunalmas irodai aktatologatás

2021. jan. 26. 22:44
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát ahogy gondolod, Kérdező...errefelé speciel volt több szénbánya is, mégse láttam a melósokon, hogy annyira élvezték volna az ottlétet
2021. jan. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
mit dolgozol? csak nem könyvtáros vagy? :D amúgy pacsi, mert én is ennyit keresek! egyes voltam.
2021. jan. 26. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
96%
Nekem apukám bányász volt és ő imádta. Direkt vájárnak tanult középiskolában, tehát tulajdonképpen ez volt a célja, őt ez érdekelte és ezzel szeretett volna foglalkozni. Dolgozott is benne kb. 10 évig, amíg meg nem szűnt a cég. Nyilván nem volt egy egyszerű munka, fizikailag és mentálisan sem, illetve megvoltak az egészségügyi kockázatai is (szerencsére apukámnak semmi baja nincsen, pedig már 50+). Viszont ő mindig olyanokat mesél róla, hogy izgalmas és érdekes munka volt, jó volt a munkahelyi közösség, jártak képzésekre, folyamatosan tudott tanulni és kipróbálhatott új dolgokat, több bányában is dolgozott több pozícióban stb., tehát azért nem úgy nézett ki a munkája, hogy lement a bányába minden nap, csákányozott és hazament... Volt előrelépési lehetőség is, illetve az akkori viszonyokhoz képest nem is kerestek rosszul és kaptak munkahelyi juttatásokat, helyi kedvezményeket. Ha beszél róla, akkor igazából mindig pozitív dolgokat mond, ő nagyon szerette. De ez régen volt.
2021. jan. 26. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kérdezd a 7 törpét vagy ha nem érnek rá, mert éppen a bányában dolgoznak, akkor Hófehérkét is megkérdezheted, biztos mesélt a törpéknek az élményeikről 😊
2021. jan. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!