Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az állásinterjúkat a vírus...

Az állásinterjúkat a vírus miatt online szervezik meg?

Figyelt kérdés
Egy kicsit összetett problémával szembesültem. Az utolsó évemben voltam az egyetemen, megtudtam, hogy online oktatás lesz, így felmondtam az albérletemet Magyarországon és kiköltöztem a külföldön élő és dolgozó szüleimhez. Arra gondoltam, hogy így meg tudok takarítani némi pénzt. Néhány nappal ezelőtt megcsináltam az utolsó vizsgámat, az egyetemtől azt az infót kaptam, hogy postán keresztül kézbesítik a diplomát. A végzettségemnek megfelelően van egy csomó állás Magyarországon, otthon szeretnék elhelyezkedni. A bökkenő az, hogy jelenleg vannak beutazási korlátozások, csak karanténkötelezettség mellett tudom átlépni az országhatárt. Utána meg 10 nap karantén. Mivel az albérletemet felszámoltam a nyár végén, így hatóság által kijelölt helyre kellene mennem, nem hagyhatnám el, még az ennivalót is úgy kellene megrendelnem. Szeretnék elkezdeni dolgozni, vannak is szabad helyek, de hogy tudnék eljutni egy állásinterjúra fizikailag... Üzleti gazdasági diplomáról van szó, így a munka 100%-ban végezhető számítógépről, személyes jelenlétet nem feltétlenül igényel. Kérdeztem korábban végzett barátaimtól, hogy ők hogyan dolgoznak, szinte kivétel nélkül mindenki online. Az állásinterjú online is lebonyolítható? Esetleg úgy is el tudok kezdeni dolgozni, hogy személyes kontaktusom még nem volt a munkáltatóval? Céges számítógépet ilyen esetben hogyan tudnák eljuttatni hozzám? Ti bevállalnátok a karantént vagy várnátok inkább 1-2 hónapot hátha enyhül a beutazási szabály?
2021. jan. 27. 16:27
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan küldözgess önéletrajzot, de írd bele, hogy jelenleg külföldön tartózkodsz, persze hajlandó vagy Magyarországra költözni. Ebből leesik nekik, hogy alapvetően az online interjú nálad a nyerő, esetleg második körre meg tudsz jelenni személyesen is.
2021. jan. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!