Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az igaz, hogy ha Angliába...

Az igaz, hogy ha Angliába mész dolgozni akkor számíthatsz arra, hogy alacsonyabb rendű állampolgárként fognak kezelni?

Figyelt kérdés
2021. jan. 29. 10:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés, mit fogsz ott dolgozni...


Ha pl. meghívásra mész egy orvostudományi kutatóintézetbe kutatónak, akkor nem.


De ha nyelvtudás nélkül mész ki mosogatni, takarítani - akkor igen.

2021. jan. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%

Londonba mentem ki egy múzeumba és nagyon jó volt. Semmivel sem éreztem magam kevesebbnek, sőt, sokkal szívélyesebbek voltak velem, mint a legtöbb magyar. Nagyon hamar lettek barátaim és a páromat is itt ismertem meg.

Persze, ha csak pár A2-es szinten makogsz és eleve rosszul állsz hozzájuk, nem csoda, hogy negatívan reagálnak rád.

2021. jan. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%

Eleve nem vagy állampolgár, csak egy vendégmunkás és annak megfelelően fognak kezelni.

Ennek a fokozatai persze attól is függnek, hogy te ott hogy viselkedsz és milyen kép alakul ki rólad, mint emberről.

2021. jan. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
31%

Elvileg az angolok elég beképzeltek és felsőbbrendűnek gondolják magukat. Hogy ez igaz-e, nem tudom, sosem jártam kint, csupán hallottam több olyan embertől is, aki már volt Angliában.

Természetesen ha igaz is, akkor sem minden ember ilyen és ahogy az első is írta, valószínűleg függ attól is, hogy mivel foglalkozol.

2021. jan. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
78%
Ha kimész oda mosogatni vagy takarítani, akkor igen, sokan úgy kezelnek. Pont mint sok magyar egy kisebbségi, vagy bevándorló, nem megbecsült munkakörben dolgozót. Ha kimész orvosként, kutatóként, megbecsült mérnökként, akkor meg nem.
2021. jan. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
47%

Angliaban nincs mar feherember,aki dolgozik . A kulimunkat mind bevandorlo vegzi.


Ne aggodj emiatt. Beszelj angolul.

2021. jan. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
80%
16 éve élek itt és még egyszer sem tapasztaltam ilyet. Mondjuk folyékony nyelvtudással jöttem ki, az elejétől fogva soha nem volt gond se állást találni, se kommunikálni a helyiekkel.
2021. jan. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
83%
attól függ te hogy állsz hozzá, és hozzád hogy állnak. ahol én élek, én azt veszem észre hogy akiknek közel 0 a nyelvtudása azt is tisztelettel kezelik és próbálnak segíteni. gondolom vannak olyan helyek ahol a helyiek hozzáállása rosszabb.
2021. jan. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
9 eve elek itt Angliaban.Nagyon alapfokon beszeltem csak a nyelvet, es orultem,hogy egy teljes munkaidos takaritoi allast megcsiptem.Eletem legjobb dontese volt.Talan szerencsem volt ezzel a munkahellyel,de soha ilyen jol nem ereztem magam.Soha nem tapasztaltam lenezest vagy tiszteletlenseget,sem a munkahelyemen sem a mindennapi eletben.Az emberek itt sokkal toleransabbak mint Magyarorszagon.
2021. jan. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért ha valamit azt még tartják az angolok hogy igyekeznek úriemberként viselkedni.
2021. jan. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!