Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan sikerült megbékélned a...

Hogyan sikerült megbékélned a gondolattal, hogy bár nem szereted a munkahelyed, de nincs más választásod, menni kell?

Figyelt kérdés

Minden reggel fizikai rosszulléteim vannak, hogy be kell járnom. A kollégáim már évek óta együtt dolgoznak, a fluktuáció itt nem létező fogalom. Engem létszám bővítés miatt vettek fel.

Nem akarnak befogadni a csapatba, eleinte tepertem, érdeklődtem, "hogy vagytok?", "hogy telt a hétvége?", ha tudtam utazni voltak "hogy utaztatok?", "hogy vannak a gyerekek?" Stb.

Vittem sütit, az ajándékozásokba én is beszálltam, kedves voltam, mosolyogtam stb.

Lassan egy éve, hogy itt dolgozom, de kiutálnak. Látványosan összesúgnak, még mindig nem ismerek minden folyamatot, ha erre rájön a főnök félek ki is rúg. Kértem segítséget, erre az volt a válasz, "ez a te problémád".

Jelenleg nem tudok váltani, nincs hova, azt pedig nem engedhetjük meg, hogy csak 1 fizetésből éljünk, gyerekeim vannak, a férjem fizetése nem rossz, de egyedül kevés.

Hogyan éljem túl a mindennapokat?


2021. jan. 30. 13:23
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

Anyáááááád.

Naggggyon sajnálom.

Kíváncsi vagyok mi lesz ebből.

2021. jan. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha ők szemetek, akkor maradjanak azok. Viszont ne hagyd magad, oda vissza pattogjon a labda, ne csak téged dobjanak meg vele. Húzd meg magad, csináld a dolgod, nem ő miattuk vagy ott, hanem mint írtad, magad és a családod miatt kell a pénz, nem pedig azért hogy az ő kedvükre legyél non-stop. Próbálj mindent megtanulni, amit lehet, de állj ki magadért. Ne lássák rajtad, hogy kiszolgáltatott helyzetben vagy, sőt, ne könyörögj senkinek, ne teperj azért, mert ők többen vannak. Részvétem hogy ilyen munkahelyed van, remélem őket - vagy valakit közülük - kirúgnak, főnököd ha kérdezi, nyugodtan mond meg neki hogy ez és ez van, nem fogadnak be, nem akarnak megtanítani dolgokra, hiába kérted őket, te igyekszel, és kész. Tegyél meg minden magadtól telhetőt, de nem kell kutyába átmenni. Nyilván, ne legyél túl durva, mert akkor magad ellen teszel.
2021. jan. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Sehogy, felmondtam kb 1 hét után, aztán találtam jobbat
2021. jan. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A gyerekem miatt nem tudtam váltani, mert akkor ingáznom kellett volna és nem értem volna időben be érte az oviba.

Nekem szerencsém volt, az az egy, aki az egész mobbingot szította, pár év után elment és ő volt a bomlasztó az egész csapatban, utána sokkal jobb lett a légkör, aztán bekerült a munkahelyre egy barátnőm is.

Körülbelül 3 év volt pokoli. Volt idő, amikor azt hittem, nem élem túl. Sajnos a házasságom is rosszul alakult, így otthon sem volt egy sziget, ahol jó lett volna, a munkahelyen se, az ebből fakadó mélypontomat a gyerekem se értékelte szegény, tehát anyaként se éreztem magamat a helyemen, igazából közel voltam ahhoz, hogy ne csak a munkahelyből lépjek ki, hanem mindenből. Aztán megváltotak a körülmények. Ennek ellenére még mindig van bennem egy mehetnék, de most azért nem panaszkodhatok.

2021. jan. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!