Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Béremelésre kell egyáltalán...

Béremelésre kell egyáltalán bármiféle indok?

Figyelt kérdés

A hr-es cikkek olvasgatása után (ld hrportal és tsai) arra jutottam hogy béremelés kapcsán két alap forgatókönyv van

- az egyik aki érvel és úgy kér emelést (azért kérek mert szebb jobb okosabb stb lettem)

- a másik aki nem érvel semmivel, mert szerinte ehhez nem kell érv, egyszerűen közli hogy a munkát a továbbiakban X feltétellel vállalja és pont. megadják vagy nem, marad vagy megy-a cégen áll.


Melyik a jobb?

Mert az fix, hogy a boltos se írja ki érvekkel, hogy a nemrég még 400 ft-os alma miért lett 450, 500, majd mára 600 ft. egyszerűen tegnap még ennyi, ma már annyi. Viszed vagy nem, rajtad áll.


EZ akkor így működhet a béreknél is?

Azért kérek többet mert ha ma van és nem tegnap.

Alma. Tegnap még 400 ma 600. Miért? mert eltelt 1 nap.


2021. jan. 30. 13:56
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Basszus, ez a kérdés, most jó volt. Mármint a magyarázat feléig. Grat Bazsi, ha nem kezdted volna el az okoskodást, akkor bedőltem volna. Ez új volt tőled (legalábbis nekem). Lenne is véleményem, de így már kár leírni.


Nyilván van sok helyen egy alap bérfejlesztési stratégia, ahhoz többé kevésbé igazodni kell a területi vezetőknek. Minél lejjebb van valaki a ranglétrán annál erősebb a kötelék, hogy Ft-ra pontosan az a stratégia megvalósuljon. Viszont felfelé, pláne egyre rugalmasabb. Kihangsúlyozom, általában.


A te példáddal élve, te lopod a napot évek óta az alapítványi iskolában a tápláléklánc legalján, a te béred valószínűleg annyi, amennyi. Mivel nem fejleszted magad, nem sajátítasz el új készségeket, és ezáltal nem vagy jobb munkaerő, nincs is mire többet kérj és kapj. Kapod ami az általános cég policy a témában. Persze, odaállhatsz az alkoholista főnököd elé, hogy te többet kérsz mert ahhoz van kedved. Valószínűleg az lesz a válasz, hogy csinálod a dolgod annyiért, mint eddig, vagy megköszönik az eddigi együttműködést és viszont látásra.

Ezzel ellentétben, ha a versenyszférában egy mérnök csinál egy MSc-t levelezőn munka mellett, akkor teljesen jogosan áll a főnöke elé, hogy amellett, hogy több tapasztalata lett, elsajátított új képességeket is, ezáltal értékesebb munkavállaló lett. Úgy érzi megérdemel plusz bért. Így elindul a béralku. A közvetlen felettese, akár a HR osztályig mehet az érdekében, hogy a cég adta keretek között javítson a bérén, mert ez indokolt lehet.


(Aztán arról még nem is beszéltünk, hogy vannak esetleg kifejezetten nehezen pótolható emberek is, de ez valójában sokkal kisebb arány, mint akik annak gondolják magukat)

2021. jan. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

", nincs is mire többet kérj és kapj. "


jajjjjjj de naivak vagyunk!!! mert ha lenne mire akkor kapnék mi??? UGYAN!!!!!!!!!! de naivak vagyunk!! Lehetnék én ofxord-cambridge diplomakombós is, akkor se kapnék egy fillért se!!

2021. jan. 30. 17:17
 13/15 anonim ***** válasza:

#12: Ha az lennél, és lenne mire, de nem kapsz, akkor meg rég fel kellett volna állni, mert máshol megfizetnék a tudásodat.

És mielőtt leírnád, hogy de nincs más, de lenne, mert lenne olyan tudásod cambridge-ből, amivel találnál mást.


#11

2021. jan. 30. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

" Ha az lennél, és lenne mire, de nem kapsz,"


az nem elég hogy időről időre munkakörömbe semmiképp nem tartozó feladatokat végzek mert a segg cégtől elmennek az emberek és időnként X feladatot nincs aki csináljon? És akkor vesznek engem elő hogy csináljam már X ideig X feladatot amíg találnak egy újabb madarat aki hajlandó idejönni a szar trágya pénzért egy ideig....


És ezért én mit kapok ? SEMMIT!!!! EGY FILLÉRT SE!!


Olyan feladatokat végzek ami sem a szerződésemnek sem a munkaköri leírásnak sem a végzettségemnek nem felel meg-és miért? Mert a szar pénz miatt sorba állnak fel az emberek!

És ezt mivel honorálják nekem? Semmivel.

2021. jan. 30. 17:33
 15/15 anonim ***** válasza:
Akkor viszont van olyan extra megszerzett képességed, ami előnyt jelent egy másik helyen. Tessék pályázni máshova, Bazsi.
2021. jan. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!