Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Béremelésre kell egyáltalán...

Béremelésre kell egyáltalán bármiféle indok?

Figyelt kérdés

A hr-es cikkek olvasgatása után (ld hrportal és tsai) arra jutottam hogy béremelés kapcsán két alap forgatókönyv van

- az egyik aki érvel és úgy kér emelést (azért kérek mert szebb jobb okosabb stb lettem)

- a másik aki nem érvel semmivel, mert szerinte ehhez nem kell érv, egyszerűen közli hogy a munkát a továbbiakban X feltétellel vállalja és pont. megadják vagy nem, marad vagy megy-a cégen áll.


Melyik a jobb?

Mert az fix, hogy a boltos se írja ki érvekkel, hogy a nemrég még 400 ft-os alma miért lett 450, 500, majd mára 600 ft. egyszerűen tegnap még ennyi, ma már annyi. Viszed vagy nem, rajtad áll.


EZ akkor így működhet a béreknél is?

Azért kérek többet mert ha ma van és nem tegnap.

Alma. Tegnap még 400 ma 600. Miért? mert eltelt 1 nap.


2021. jan. 30. 13:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem elsősorban a második verzió a célravezető.

Az első az abban a esetben indokolt lehet, ha az éves (megajánlott) emelés mértékével nem értesz egyet és bővebben meg akarod indokolni miért érsz többet, mint amire a cég értékelt téged.

2021. jan. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

"emelés mértékével nem értesz egyet "


hát nálunk a 0%-kal csak "egyet nem érteni" lehet ráadásul már 4 éve konstans a nulla.

2021. jan. 30. 14:09
 3/15 anonim ***** válasza:
Ez esetben viszont a vállalat nem érzi alapvető fontosságúnak a munkavállalóinak megtartását. Az évenkenti emelések elmaradása a bérek versenyképességét gyorsan lerontja, a munkakedvet pedig jelentősen csökkenti.
2021. jan. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

"a munkakedvet pedig jelentősen csökkenti."


így van de úgy tűnik ez se érdekel senkit, menjen aki akar majd lesz új ember, olyan amilyen mindegy, kutyát se érdekli, majd az is elmegy lesz még újabb, és úgy megy az örök tánc.

2021. jan. 30. 14:16
 5/15 anonim ***** válasza:
67%

Imadom a humorod. Erzödik a sorokbol a szarkazmus a majdhogynem elkeseredes.

A cegnel mi is most allunk a berfejlesztes elött.

Már tavaly novemberben elhintettek h 2021-ben varhato emelesre szamithatunk. Gondolom féltek h ha megkapjak az emberek a 13. havit azutan kalap-kabát.

Ebben a honapban hivatalosan is beharangozták, h JELENTÖSEN - igy nagy betükkel - emelkednek a bérek es nem csak inflaciokövetö béremelésre számítsunk.

Így most ezzel is nyertek aprilisig még pár hónapot.


Nekem már tele van a bugyrom azzal, h fényezzem magam, miért szeretnék több bért.

Azt hiszem az almás példáddal fogok elöállni ha megkérdezik miben nyilvánul meg a többlet.


Abbol is erlegen van, hogy interjukon azt kérdezik, hol látja magát 5 év múlva? Na mégis hol látnám magam? Nemtom.

Üveggömböm a szervizben.

Azt sem tudom megmondani mi lesz holnap, nemhogy 5 ev mulva.

2021. jan. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

"A cegnel mi is most allunk a berfejlesztes elött."


Akkor nem értetted amit írtam mert MI nem állunk fejlesztés előtt. Te lehet igen ÉN biztos nem.

Én vagy maradok ennyiért 0 emeléssel vagy megyek, de emelést akor se kapok.

Itt nem téma az emelés, nem is ígér senki ilyet, nem is lesz.

2021. jan. 30. 14:22
 7/15 anonim ***** válasza:

Szerintem cégfüggő. A legtöbb hazai cég teljesen átgondolatlan és csak akkor kapkod gyorsan emeléssel, ha érzi, hogy lelépnek az emberek.

Én az előző helyen a főnök elé álltam, közöltem, hogy szeretnék emelést és mondtam egy csomó okot. Tényleg több lett a melóm és nem hibáztam, amit ő is tudott. Felháborodott, hogy ehhez hogy volt képem. Rá 2 hónapra fel is mondtam és lett egy jobb helyem. Azóta is keres az előző cég embert és próbálnának visszahívni...

Szóval, szerintem mindegy a közlés. Nem ezen múlik. A vezetőség szándéka a lényeg.

2021. jan. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Bocsanat, ertettem amiröl irsz. Az a baj, h a válaszomban bent volt az „is“.

Multinal dolgozom/ dolgozunk - értve a kollegaimat is- sliccgombért.

Hiába lesz emelés, akkor sem fogjuk elérni a versenykepesnek mondhato fizetest. Aki meg alacsonyan szállt be az meg csak munkahelyváltással juthat magasabb fizeteshez.


En nem tudom a kérdésedre a választ de talan jól esik ha olvasod a hozzaszolasokat.

2021. jan. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Elkanyarodtunk a eredeti kérdéstől. Egy komoly cégnek kell hogy legyen bérfejlesztési stratégiája. Nyilvánvaló, hogy változtatlan bérek mellett nem lehet a munkavállalókat megtartani. Az új munkavállalókat pedig már egy emelt ájánlattal tudják csak felvenni, plussz rengeteg idő és pénz megy el a toborzásra, képzésre, stb.
2021. jan. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

"Egy komoly cégnek kell hogy legyen bérfejlesztési stratégiája. "


Hát a mienknek NINCS és nem is volt soha és mégsincs embergondja. Elmegy valaki, gyakran megesik de jön másik. Uyganannyiért nem többért.

Mindig van oylan megszorult ember akinek még ez a bér is jó egy darabig csak legyen valami.

Amíg szar van légy is van.

2021. jan. 30. 14:37
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!